fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POMOC: Polícia zachránila šteniatka z rómskej osady

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdá sa, že psy v rómskych osadách sa stávajú čoraz väčším problémom. Teda, nie psy samotné, ale starostlivosť o ne. Našťastie sú na svete ešte stále dobrí ľudia, ktorí neváhajú pomôcť tam, kde treba. “Pomáhať a chrániť” – tak znie heslo polície, ktoré si vzali dvaja jej pracovníci k srdcu.

Šteniatka našli v rómskej osade

Spolu so združením Malá farma – Košice sa dvaja mladí policajti vybrali ako sprievod do rómskej osady, kde boli nahlásené mrznúce šteniatka. A aj ich našli. Podľa vyjadrenia združenia na facebookovej stránke boli studené a tlačili sa na seba, aby sa navzájom zohriali. Tiež im robí starosti, že nemôžu zaručiť, že sa v osade nenachádzali ďalšie, no hľadali, ako mohli.

Zdroj: Facebook Malá farma Košice

Prosia o pomoc

Šteniatka sú už síce v teple a v bezpečí, je to však len dočasné riešenie a združenie prosí ľudí o pomoc. Šteniatka si môžete buď adoptovať, alebo môžete pomôcť symbolickou čiastkou na úhradu nákladov na veterinára. Všetko dôležité sa dozviete TU.

Problematika psov v rómskych osadách je vážna

Nedávno sme vydali článok, v ktorom ste mohli nájsť reportáž Kristíny Kövešovej o podpálených psoch v rómskych osadách. Všetko sa však vyvŕbilo nečakaným smerom, keď na mieste našla niekoľko mŕtvych tiel, na čo obyvateľ osady reagoval, že pes pravdepodobne len spí. Neskôr bez ostychu priznal, že psa zabili deti.

Prečítajte si tiež:
Príbeh najznámejšieho slovenského mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka bude sfilmovaný!

Dusenie či upaľovanie

Utýrať pes sa dá rôznymi spôsobmi, avšak deti z rómskej osady pri Trebišove si vybrali tie z najkrutejších. Reportérka z televízie Markíza, Kristína Kövešová si všimla i kovové drôty na labkách mŕtvych, upálených psov, čo značí jasné týranie, nie len usmrtenie psa. Telá mŕtvych psov sa našli v naozaj dezolátnom stave, niektoré mali zlomeniny či polámané väzy. Čo deti k týmto ohavným činom viedla nedostatočná výchova alebo deficit ľudskosti sa môžeme už len hádať, dôležitá je však prevencia, aby sa podobným činom v budúcnosti vedelo zabrániť. Podľa dostupných zdrojov nebolo v tejto osade doteraz zaznamenané žiadne nahlásenie týranie psov. Dôkaz, že deti upaľujú psov je aj vo videu. Upozorňujeme, že zábery vo videu nie sú vhodné pre maloleté osoby, ani pre citlivé povahy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií