Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pomoc pre Kyjev od Južnej Kórey stúpne tento rok o 50 miliónov dolárov, pomáhať im budú aj s obnovou bezpečného života

Ukrajinský prezident konštatoval, že Južná Kórea posiela Ukrajine špeciálne vozidlá a techniku, vrátane strojov na odstraňovanie mín.

15.7.2023 (SITA.sk) –

Južná Kórea sľúbila zvýšiť svoju pomoc Ukrajine v tomto roku zo 100 miliónov na 150 miliónov dolárov. Oznámili to v sobotu na tlačovej konferencii prezidenti Južnej Kórey a Ukrajiny Jun Sok-jol a Volodymyr Zelenskyj počas neohlásenej návštevy juhokórejskej hlavy štátu na Ukrajine. Informuje o tom web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Počas tejto návštevy, ktorá je prvá v histórii našich vzťahov, diskutujeme o všetkom, čo je dôležité pre normálny a bezpečný život ľudí, pre medzinárodný poriadok založený na pravidlách,“ uviedol Zelenskyj.

Ukrajinský prezident konštatoval, že Južná Kórea posiela Ukrajine špeciálne vozidlá a techniku, vrátane strojov na odstraňovanie mín. Soul bude podľa jeho slov Kyjevu naďalej pomáhať v rôznych oblastiach obnovy, vrátane opätovnej výstavby škôl, nemocníc, domov a firiem.

Viac k témam: Južná Kórea, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Pomoc pre Kyjev od Južnej Kórey stúpne tento rok o 50 miliónov dolárov, pomáhať im budú aj s obnovou bezpečného života © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií