fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pomoc Slovenska Ukrajine je plne v súlade s Chartou OSN, vyhlásil minister obrany Naď

Jaroslav Naď bude na stretnutí NATO rokovať o pomoci Ukrajine, absolvuje aj schôdzku s Borisom Pistoriusom.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.2.2023 (SITA.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v utorok odcestoval na rokovania ministrov obrany členských krajín NATO do Bruselu.

Aktuálne potreby Ukrajiny

Ako informoval rezort obrany v tlačovej správe, minister sa zúčastní na rokovaní tzv. Ramstein formátu pre podporu Ukrajiny, ktorého cieľom je zdieľať informácie o aktuálnych potrebách Ukrajiny a tiež o možnostiach jednotlivých krajín vyhovieť týmto žiadostiam.

V súvislosti s rokovaniami Naď opätovne zdôraznil, že Severoatlantická aliancia nie je a nechce byť v konflikte s Ruskom. „Preto každé poskytnutie akejkoľvek pomoci je v konečnom dôsledku individuálnym rozhodnutím každej krajiny, čo však neznamená, že spolu nekomunikujeme. O každom jednom darovaní materiálu sme komunikovali v rámci tohto formátu a tiež s Ukrajinou,” uviedol s tým, že na rokovaniach sa preto zúčastní aj ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Rokovanie Naďa s Pistoriusom

Naď takisto pripomenul, že pomoc Slovenska Ukrajine je plne v súlade s Chartou OSN. „Krajiny, ktoré sú napadnuté, majú právo požadovať pomoc od iných krajín a tie sú oprávnené im pomáhať,” vysvetlil minister. Zároveň priblížil, že na rokovaní očakáva prediskutovanie troch ústredných tém, a to stíhacie lietadlá, protivzdušnú obranu a pozemnú techniku.

Prečítajte si tiež:
Lavrov priblížil kľúčovú prioritu Ruska na Ukrajine a poprel špekulácie o Putinovi

Šéf slovenského rezortu obrany v Bruseli v utorok tiež absolvuje bilaterálne rokovanie s novovymenovaným ministrom obrany Spolkovej republiky Nemecko Borisom Pistoriusom.

Druhý rokovací deň sa následne začne stretnutím ministrov obrany krajín participujúcich na Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Lotyšsku. Ďalšou témou rokovaní v centrále NATO bude efektívne zabezpečenie odstrašenia a obrany Aliancie, a to vrátane adekvátneho zdrojového zabezpečenia.

Viac k témam: Brusel, Charta OSN, Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Pomoc Slovenska Ukrajine je plne v súlade s Chartou OSN, vyhlásil minister obrany Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií