fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Táto pomôcka má v Afrike bojovať s veľkou mierou znásilnenia. Ako funguje?

Máte tip? napíšte nám mailom

Odradí táto pomôcka násilníkov?

V južnej Afrike je neúnosná miera znásilnení. Neoficiálne zdroje uvádzajú, že ročne sú tam znásilnené státisíce žien a dievčat a s takýmto vysokým počtom si nedokáže poradiť ani polícia. A tam, kde nedokáže pomôcť už ani zákon, si ľudia pomáhajú sami a tentokrát ide o pomoc, ktorá sa zrejme riadi heslom “Oko za oko, zub za zub.”

ochrana-zen2

Ľudia tu prišli s nápadom, ako ochrániť ženy a aspoň nejako potrestať násilníka, ktorého by inak žiaden trest nečakal. Vytvorili špeciálne silikónové vložky, ktoré si ženy môžu zaviesť do pošvy. Tieto vložky majú na vnútornej strane háčiky, ktoré sa v prípade znásilnenia zarazia do penisu a tým mu spôsobia bolesť.

ochrana-zen3

Vynález sa stretol s množstvom reakcii, či už pozitívnymi alebo negatívnymi. Odborníci tvrdia, že táto protiznásilňovacia pomôcka môže celú situáciu zhoršiť.

Aký je tvoj názor? Myslíš, že táto silikónová pomôcka bude nápomocná alebo nie?

Zdroj: prozeny.net

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií