fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pomôcť, či nepomôcť imigrantom? Hrozí nám nebezpečenstvo?!

Máte tip? napíšte nám mailom

Otázka ohľadom imigrantov vyvoláva bujaré diskusie na rôznych sociálnych fórach a sieťach. Prinášame Vám tie najčastejšie argumenty o tejto téme posledných dní.

Argumenty ZA

Niektorí sa vyjadrujú k tomu, že im treba pomôcť, pričom najpoužívanejší argument je, že “Ak by si utekal pred vojnou Ty, tiež by si chcel, aby Ti pomohli!”. Ďalej sa objavuje argument ako napríklad “nediskriminujme, tiež sú to ľudia, buďme ľudia a ochráňme ich, majú svoje práva!”. Argumenty Za sú teda najmä z ľudského charakteru. Nájdu sa aj takí, ktorí hovoria o imigrantoch, že nám v budúcnosti pomôžu ako pracovná sila, ak sa bude priemerný vek občanov zvyšovať a na dôchodky nebude mať kto pracovať.

Argumenty PROTI

Čo sa týka argumentov proti, viacerí sa obávajú vojenských konfliktov a nepokojov, keď prirovnávajú situáciu s imigrantami k indiánom, ktorí tiež kedysi boli utláčaní na svojom kontinente bielou rasou, a dnes žijú už iba v rezerváciách. Ďalšie argumenty sa týkajú zneužívania sociálneho systému či prílivu ďalších imigrantov ako ich rodinných príslušníkov, ktorých niektorí odhadujú na tisíce. Slová ako “stačia nám Rómovia” sa vyskytujú na sociálnych diskusiách veľmi často.

Prečítajte si tiež:
Blog: Keď v piesni ide o text

Sú imigranti naozaj takí neprispôsobiví? Budú nám znásilňovať ženy ako to tvrdia kritici a robiť v Európe bordel?

imigranti súproblém?

Katastrofa pre Európu?!

Túto situáciu ktorá nastala hodnotia odborníci ako za najväčšiu humanitárnu krízu od čias 2. sv. vojny. To, či sú imigranti naozaj veľkou hrozbou, ako to hodnotia kritici si nedovolíme tvrdiť. No ak si pamätáte vyhlásenia prorokov a veštcov, tak viete, že  hovorili aj o tom, že ako prvá padne Európa, a to práve v dôsledku vojen či nábožeských konfliktov.

Tretia svetová vojna podľa Vangy by mala trvať do októbra 2014 a prešla by fázami od konvenčných zbraní, cez jadrové, až po chemické. Práve tie chemické by mali vypáliť od moslimov na Európu. Okolo roku 2076 by mala podľa nej vzniknúť beztriedna spoločnosť – komunizmus.

Október 2014 už síce bol, takže Vangina predpoveď sa buď nenaplnila, alebo iba mešká.

Ďalej sa diskutuje o tom, že aj zo Slovenska cestuje veľa ekonomických imigrantov za prácou do zahraničia. Páčilo by sa Slovákom, keby ich v zahraničí neprijali? Alebo je problém v tom, že Slováci majú iné návyky a nepredstavujú pre iné krajiny hrozbu? A sme zasa na začiatku. Predstavujú imigranti najmä moslimovia, pre svet hrozbu?

Prečítajte si tiež:
Únikový východ!

 

Zaujíma nás Váš názor! Myslíte si, že by Európa mala moslimov prijať a pomôcť im, alebo práve naopak, mali by si moslimovia poradiť sami?

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií