Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pondelkový rozsiahly ruský útok na Kyjev si vyžiadal už 27 obetí a 117 zranených

Medzi zasiahnutými miestami je detská nemocnica Ochmatdyt či Dnipropetrovská oblasť.

9.7.2024 (SITA.sk) – Počet obetí pondelkového ruského raketového útoku na Kyjev sa zvýšil na 27 mŕtvych a 117 zranených.

Zasiahnutá detská nemocnica

Ako uviedli úrady, medzi mŕtvymi sú aj štyri deti. Záchranná služba spresnila, že v noci pri odstraňovaní trosiek v Ševčenkivskom rajóne našli telo chlapca. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Jedno z miest, ktoré Rusi v pondelok v Kyjeve zasiahli, bola detská nemocnica Ochmatdyt. Ministerstvo vnútra uviedlo, že záchranári odstránili trosky, aby sa dostali do pivnice zničenej budovy a našťastie tam nikoho nenašli. Rezort objasnil, že zostáva odstrániť asi päť alebo šesť ton stavebného materiálu.

Vojnový zločin

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) útok na detskú nemocnicu v Kyjeve označila za vojnový zločin a v tejto súvislosti už začala aj príslušné konanie.

Prvotné správy jej vyšetrovateľov naznačujú, že Rusi na nemocnicu zaútočili strelou s plochou dráhou letu Ch-101 vystrelenou zo vzduchu.

Masívny ruský útok si v pondelok vyžiadal obete na životoch napríklad aj v Dnipropetrovskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Pondelkový rozsiahly ruský útok na Kyjev si vyžiadal už 27 obetí a 117 zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií