fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ponuku KDH pre Hegera považuje Matovič za pyšnú a nedôstojnú, povedal aj dôvod

Kde Heger skončí bude podľa predsedu hnutia OĽaNO jeho vlastným rozhodnutím.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR (NR SR) a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič registruje ponuku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) pre povereného premiéra Eduarda Hegera, aby bol na popredných pozíciách ich kandidátnej listiny.

Ako sa v pondelok pre vyjadril pre médiá, ponuku považuje za pyšnú a je podľa neho priam nedôstojné, aby mimoparlamentná strana, ktorá sa dvakrát nedostala do NR SR, dávala takúto ponuku predsedovi vlády.

Myslí si, že KDH by nemalo trpieť pýchou, ale pokorou a mrzí ho to ako za KDH, tak aj za Hegera. Kde Heger skončí bude podľa predsedu hnutia OĽaNO jeho vlastným rozhodnutím. Dodal, že sa o tom priebežne rozprávajú a platí, že ide o normálne priateľské diskusie.

Snem hnutia OĽaNO by podľa Matoviča mal byť, keď sa dohodnú na ďalšom smerovaní. V prípade, ak by sa Heger, prípadne i ďalší, rozhodli pre odchod, hnutie by muselo dopĺňať svoje štruktúry. Snem by mal byť teda až vtedy, keď sa Heger rozhodne. Matovič povedal, že má pocit, že Hegerovo rozhodnutie sa blíži.

Prečítajte si tiež:
Meteorológovia varujú pred prívalovými dažďami v okolí Martina, pre celý okres vyhlásili výstrahu 1. stupňa

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ponuku KDH pre Hegera považuje Matovič za pyšnú a nedôstojnú, povedal aj dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií