fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poobedňajšie zdriemnutie nie je vhodné iba pre malé deti. Kvôli týmto pozitívam by si ho mali dopriať aj dospelí

Máte tip? napíšte nám mailom

Ste unavení a vyčerpaní? Potrebujete počas dňa nabrať energiu, ale neviete ako? Najlepšou voľbou je krátke zdriemnutie si!

Ukázalo sa, že pravidelné poobedňajšie zdriemnutie je jedna z najlepších veci pre vaše telo a myseľ. Podľa vedcov stačí iba na pár minút zavrieť oči a energia, ktorú ste stratili, sa vám vráti. Má to však oveľa viac pozitív!

Zlepšuje kognitívne funkcie

Všetci vieme, že spánok ovplyvňuje fungovanie nášho mozgu. Aj preto sa odporúča dožičiť si poriadny spánok cez noc, aby sme neboli vyčerpaní počas ďalšieho dňa. Vhodnou voľbou je aj krátke zdriemnutie si po dobu hodiny, vďaka ktorému sa naša duševná kondícia opäť nakopne a my môžeme podávať lepšie výkony.

embeddedimg_nappping_850px_1-600x600

Zlepšuje sa zdravie srdca

Vedci na Harvardskej univerzite zistili, že ľudia, ktorí si pravidelne pospia počas dňa, majú menej zdravotných problémov so srdcom ako ostatní. Aj preto sa odporúčať pospať si aspoň 3-krát do týždňa po dobu 30 minút.

embeddedimg_nappping_850px_2-600x600

Znižuje sa stres a úzkosť

Štúdie z roku 2012 prišli so zaujímavými výsledkami. Zistilo sa totiž, že pokiaľ si cez deň nepospíte, tak sa do vášho tela vylúčia hormóny, ktoré vyvolávajú stres a sú pre vaše telo škodlivé. Zmeniť to môžete malým zdriemnutím, počas ktorého sa upokojíte.

Prečítajte si tiež:
Momenty obyčajných dní, ktoré strávil so svojou rodinou, prekreslil ceruzkou

embeddedimg_nappping_850px_3-600x600

Znižuje sa chuť na sladké

Viacerí z nás sa snažia únavu zahnať nejakým jedlom, niečím sladkým v nádejí, že nám dodajú potrebnú energiu. Bohužiaľ, častokrát siahneme po niečo nezdravom, čo môže viesť k ďalším problémom. Efektívnou voľbou je vtedy siahnuť po vankúši a zdriemnuť si na chvíľku. Vďaka tomu zaženiete chuť na sladké a zároveň sa vám vráti potrebná energia.

embeddedimg_nappping_850px_4-600x600

Zlepšuje sa tým fyzická výkonnosť

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, štúdie ukázali, že športovci, ktorí si cez deň pospia, majú lepšie výkony a rýchlejšie reakcie. Aj na vás môže tento fakt pôsobiť pozitívne, preto si doprajte zdriemnutie.

embeddedimg_nappping_850px_5-600x600

Odporúča sa zdriemnuť si presne v polovici dňa, pričom vítaná je predtým šálka káva, ktorá začne pôsobiť po vašom prebudení. Stačí si ľahnúť, prikryť sa dekou a zatvoriť oči. Pozor však na to, aby v izbe nebola veľká tma, pretože sa vám bude ťažšie vstávať. Zároveň je dôležité, aby ste sa odsledovali, koľko minút potrebujete. Niekomu stačí zdriemnuť na 10 minút, niekomu na hodinku.

Prečítajte si tiež:
Prekvapivé! Týchto 11 vecí naše psíky neznášajú, ale aj napriek tomu ich robíme dennodenne!

Zdroj: www.littlethings.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií