Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Popadané stromy aj voda, hasiči mali pre nepriazeň počasia desiatky výjazdov (foto)

V Košickom kraji boli príslušníci privolaní k 12 udalostiam a v Trenčianskom kraji zasahovali 10-krát.

18.5.2023 (SITA.sk) – Pre nepriazeň počasia a v súvislosti s odstraňovaním následkov zasahovali hasiči za uplynulý deň až pri 112 udalostiach. Najviac výjazdov uskutočnili príslušníci v Bratislavskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 45-krát.

Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR Katarína Križanová, ktorá ešte doplnila, že v Trnavskom kraji boli hasiči privolaní k 21 udalostiam a v Banskobystrickom kraji zasahovali 14-krát.

V Košickom kraji boli príslušníci privolaní k 12 udalostiam a v Trenčianskom kraji zasahovali 10-krát. „Pomoc profesionálnych a dobrovoľných hasičov bola potrebná najmä pri odstraňovaní popadaných stromov z cestných komunikácií a pri odčerpávaní vody zo zatopených ulíc a pivníc,“ uviedla Križanová, podľa ktorej hasiči navyše na niektorých miestach vykonávali monitoring vodných tokov.

Viac k témam: Extrémne počasie, Hasiči
Zdroj: SITA.sk – Popadané stromy aj voda, hasiči mali pre nepriazeň počasia desiatky výjazdov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií