fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Popradský primátor Danko si polepší o stovky eur, zostalo mu navýšenie platu o 35 percent

Primátor poberal plat rovnako navýšený aj počas uplynulého volebného obdobia.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.12.2022 (Webnoviny.sk) – Primátor Popradu Anton Danko bude poberať zákonom stanovený plat navýšený o 35 percent, ako v predošlom volebnom období. Schválili mu ho v utorok mestskí poslanci počas zasadnutia mestského zastupiteľstva. Za svoju prácu tak bude dostávať 5 249 eur.

V roku 2018 bol primátorovi schválený zákonom stanovený plat vo výške 3 378 a zvýšenie o 35 percent. Počas celého funkčného obdobia sa mu nezvyšoval. Podľa materiálov, ktoré dnes na zastupiteľstvo predložil viceprimátor Štefan Pčola, však Danko od 1. januára tohto roka poberal o 167 eur nižší plat. Počet obyvateľov mesta totiž klesol pod 50-tisíc na 49 855 obyvateľov, čo viedlo k zníženiu koeficientu podľa počtu obyvateľov.

Podľa zákona o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest v znení neskorších predpisov primátorovi mesta patrí minimálne plat podľa zákona vo výške 3,21 násobku priemernej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve. Tá v roku 2021 predstavovala 1 211 eur. Mestské zastupiteľstvo môže tento plat rozhodnutím zvýšiť až o 60 percent.

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku, Mestské zastupiteľstvo, Platy, Platy primátorov, Primátor Popradu, Volebne obdobie
Zdroj: Webnoviny.sk – Popradský primátor Danko si polepší o stovky eur, zostalo mu navýšenie platu o 35 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prenosný projektor The Freestyle vám vyčaruje kino kdekoľvek
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií