fbpx
Táto pôrodníčka má neuveriteľných 94 rokov. Deťom pomáha na svet už viac než 7 desaťročí

Táto pôrodníčka má neuveriteľných 94 rokov. Deťom pomáha na svet už viac než 7 desaťročí

Ruská gynekologička a pôrodníčka pomáha deťom na svet už neuveriteľných 72 rokov…

Róza Gavrilovna má neuveriteľných 94 rokov a aj napriek vysokému a úctyhodného veku je stále samostatná a dokonca sa ešte venuje svojmu povolaniu. Celý život strávila ako gynekologička a pôrodníčka a na svet privádza deti celé desaťročia. Jej kolegovia, ale i pacientky, si jej odbornosť i prístup veľmi pochvaľujú a označujú ju za skutočnú profesionálku.

Zdroj: Takprosto

Pôrodníčka pochádza z mesta Perm a nad odchodom do dôchodku podľa vlastných slov ešte neuvažuje. Svoju prax vykonáva rada a o svoje skúsenosti sa ochotne delí i s mladými lekármi, ktorí si k nej chodia po rady. Róza tvrdí, že lekárska činnosť nie je vždy jednoduchá, no ak by si mala brať všetko príliš k srdcu a trápiť sa, už by tu možno ani nebola.

Zdroj: Takprosto

Róza ďalej prezradila, že za celý svoj život bola chorá iba dvakrát a radí, že najlepším liekom na chrípku je vodka. Za recept na dlhovekosť považuje ľudskosť a fyzickú aktivitu. “Nikdy nepoužívam výťah. Netrpím klaustrofóbiou, no nevidím dôvod, prečo by som nemohla ísť po schodoch, keď mám na to dosť síl. Práve pohyb mi pomáha udržať si zdravého ducha i telo. Okrem toho som svoj život zasvätila pomoci iným a to mi dodáva energiu na ďalší osobný rozvoj.”

Zdroj: YouTube

Čo sa týka porovnania pracovných podmienok z pred rokov a v súčasnosti, vidí ich takto: “Dnes za vás spravia takmer všetku prácu prístroje. Kedysi sme však mali iba ihelec a pôrodnícky stetoskop. A to bola práca! Vtedy nás stálo omnoho viac úsilia, kým sme priviedli dieťa na svet.”

Zdroj: YouTube

 

 

 

Zdroj: TakProsto

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Tehotenstvo a jeho vplyv. Takéto telesné zmeny môžu očakávať všetky tehotné ženy
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.