Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanci pokračujú v rokovaní o programovom vyhlásení vlády, v utorok sa bude zrejme aj hlasovať (naživo)

Rokovanie parlamentu o vyslovení dôvery vláde a programovom vyhlásení.

21.11.2023 (SITA.sk) – V parlamente v utorok od 9:00 pokračuje rokovanie o programovom vyhlásení vlády (PVV). V ústnej rozprave je k tomuto bodu prihlásených ešte približne 10 rečníkov. Minister zahraničných vecí za Smer-SD Juraj Blanár v relácii RTVS Sobotné dialógy uviedol, že PVV podporí všetkých 79 poslancov vládnej koalície a hlasovať by sa malo v utorok. Opozičné strany KDH, Sloboda a Solidarita či Progresívne Slovensko avizovali, že PVV nepodporia, a tak nevyslovia dôveru vláde.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rokovanie NR SR o vyslovení dôvery vláde (fotografie)

Premiér Robert Fico (Smer-SD) minulý týždeň v utorok predložil poslancom parlamentu programové vyhlásenie a súčasne ich požiadal o vyslovenie dôvery vláde. Do rozpravy o PVV sa písomne prihlásilo 50 poslancov, ústne sa následne prihlásilo ešte 24 rečníkov.

Fico vo svojom vystúpení v pléne uviedol, že so znením PVV je absolútne stotožnený, keďže bol prítomný pri formulovaní každého jedného odseku a cieľa v dokumente. Podľa premiéra bude „základným prameňom“, o ktorý sa bude opierať činnosť vlády a rozhodnutia vládneho kabinetu, Ústava SR. Taktiež uviedol, že rešpektujú a vážia si členstvo SR v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii.

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský minulý týždeň v stredu prirovnal PVV k novoročným predsavzatiam a očakával od neho viac. Dôvodom jeho očakávania bola skúsenosť členov vlády, ktorí už viackrát tvorili vládny kabinet. Podľa predsedu kresťanských demokratov malo byť PVV lepšie či odbornejšie.

Poslankyňa Vladimíra Marcinková (SaS) v stredu požiadala predsedu vlády Fica, aby sa skúsil vrátiť k bráneniu a stráženiu demokracie a skúsil neodtláčať novinárov a postavil sa čelom k ich kritike. Ako ďalej uviedla počas rozpravy, Fico istého času vedel strážiť demokraciu.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) v pléne uviedol, že rokujú o najdôležitejšom dlhodobom dokumente vlády SR. „Napriek tomu nás však o štyri roky nebudú ľudia hodnotiť podľa tohto vyhlásenia, ale podľa skutočných činov, ktoré zlepšia ich život,“  dodal.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Premiér Slovenskej republiky, Rokovanie NR SR
Zdroj: SITA.sk – Poslanci pokračujú v rokovaní o programovom vyhlásení vlády, v utorok sa bude zrejme aj hlasovať (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií