Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanci požiadali o zvolanie mimoriadneho ústavnoprávneho výboru, Šutaja Eštoka upodozrievajú z porušenia zákona

O zvolanie výboru požiadali poslanci Dostál, Plaváková, Vančo a Mikloško.

31.10.2023 (SITA.sk) – Štvorica poslancov z demokratických opozičných strán požiadala o zvolanie mimoriadneho ústavnoprávneho výboru.

Ako na sociálnej sieti informoval poslanec Národnej rady SR Ondrej Dostál (SaS) o zvolanie výboru spolu s ním požiadali Lucia Plaváková a Branislav Vančo z Progresívneho Slovenska a František Mikloško z Kresťanskodemokratického hnutia.

Podozrenie z porušenia zákona

Predsedu výboru Miroslava Čellára (Hlas-SD) požiadali aj o prizvanie nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), poslanci majú podozrenia z porušenia zákona.

Podozrenia sa týkajú personálnych rozkazov, ktorými boli novým ministrom dočasne pozbavení výkonu štátnej služby vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) okolo Jána Čurillu,“ uviedol Dostál.

Predseda výboru zvolá zasadnutie

Čellára poslanci a poslankyňa požiadali aj o prizvanie predsedníčky Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Zuzany Dlugošovej a advokáta vyšetrovateľov Petra Kubinu. Termín schôdze bol navrhnutý medzi 9. až 14. novembrom, aby sa na nej mohli zúčastniť všetci prizvaní.

Podľa zákona o rokovacom poriadku NR SR je predseda výboru povinný zvolať jeho zasadnutie, ak ho o to požiada aspoň tretina členov výboru,“ pripomenul Dostál a dodal, že v ústavnoprávnom výbore zasadá 12 členov.

Viac k témam: Čurillovci, Minister vnútra SR, Ústavnoprávny výbor NR SR
Zdroj: SITA.sk – Poslanci požiadali o zvolanie mimoriadneho ústavnoprávneho výboru, Šutaja Eštoka upodozrievajú z porušenia zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií