fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslancov v piatok čakajú rovno dve mimoriadne schôdze, riešiť sa bude júnový termín volieb aj migy

Mimoriadnu schôdzu k migom sa v utorok nepodarilo otvoriť, plénum neschválilo program.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.2.2023 (SITA.sk) – Dve mimoriadne schôdze Národnej rady SR k návrhom Smeru-SD budú v piatok 16. februára od 8:30. Informoval o tom v stredu v pléne predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Schôdze pôjdu po sebe.

Na jednej sa budú poslanci zaoberať návrhom Smeru-SD na termín predčasných volieb 24. júna a témou ďalšej je dodanie bojových lietadiel MiG-29 Ukrajine.

Naď musel odísť do Bruselu

Mimoriadnu schôdzu k migom sa v utorok 14. februára nepodarilo otvoriť, plénum neschválilo program. Kollár pred začatím schôdze informoval, že minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) musel odísť do Bruselu na dlhodobo plánované rokovanie ministrov obrany vo formáte Ramstein (krajiny podporujúce Ukrajinu) a následne rokovanie ministrov obrany členských krajín NATO.

Požiadal koaličných partnerov, aby sa zatiaľ o tejto téme nerokovalo a zároveň dal verejný prísľub, že bez predchádzajúceho prerokovania v Národnej rade SR stíhačky na Ukrajinu neodídu.

„Mimoriadna schôdza o tejto téme v parlamente bez účasti ministra obrany nemá absolútne žiaden význam a navyše, táto téma vôbec nie je taká horúca, ako sa to snaží niekto komunikovať,“ uviedol Naď na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:
V Hurbanove majú recept na výrobu udržateľného piva

Sú proti odovzdaniu migov Ukrajine

Poslanci Smeru-SD a traja nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa podpísaní pod návrhom žiadajú, aby parlament skonštatoval, že vláda, ktorej bola 15. decembra 2022 vyslovená nedôvera, nemá pôsobnosť rozhodovať o zásadných otázkach vnútornej a zahraničnej politiky.

Chcú, aby Národná rada SR vyslovila nesúhlas s akoukoľvek formou odovzdania stíhačiek vo vlastnícke Slovenskej republiky Ukrajine.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predčasné voľby na Slovensku 2023, Stíhačka MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Poslancov v piatok čakajú rovno dve mimoriadne schôdze, riešiť sa bude júnový termín volieb aj migy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií