fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pošleme Ukrajine stíhačky Mig-29 spoločne s Poľskom? Na slovenské politikárčenie nie je podľa Naďa priestor

Poľsko oficiálne súhlasí, aby sme stíhačky Mig-29 na Ukrajinu poslali spoločne a minister obrany Jaroslav Naď hovorí, že sa treba rozhodnúť.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.3.2023 (SITA.sk) – Poľsko oficiálne súhlasí, aby sme stíhačky MiG-29 poslali na Ukrajinu spoločne. Uviedol to poverený minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Na rokovaní ministrov obrany členských štátov Európskej únie v stredu vo Švédsku mi potvrdil poľský kolega, že jeho krajina by súhlasila so spoločným postupom Slovenska a Poľska pri odovzdaní prebytočných MiG-29 oboch krajín Ukrajine,” napísal Naď.

Ako dodal, poľský prezident Andrzej Duda deklaroval pripravenosť jeho krajiny pre tento krok aj v rozhovore pre americkú televíziu CNN. Podľa Naďa je čas na rozhodnutie. „Ľudia na Ukrajine umierajú, my im môžeme reálne pomôcť, na slovenské politikárčenie nie je priestor. Je to neľudské a nezodpovedné,” uzavrel minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Naď sa zúčastnil v Štokholme na neformálnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci vo formáte ministrov obrany. Šéf rezortu obrany pripomenul, že náklady spojené s poskytnutou pomocou Ukrajine kompenzujú prostriedky z Európskeho mierového nástroja. Slovensko z neho dostalo už viac ako 82 miliónov eur, ktoré budú použité na nákup munície a technológií pre Ozbrojené sily SR.

Prečítajte si tiež:
Heger si nevie predstaviť, že by nejaký poslanec vystavil občanov dôsledkom z neschválenia rozpočtu

Viac k témam: Minister obrany SR, Poľský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Pošleme Ukrajine stíhačky Mig-29 spoločne s Poľskom? Na slovenské politikárčenie nie je podľa Naďa priestor © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií