fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Postavenie majetkových práv osôb žijúcich v spoločnej domácnosti by sa od budúceho roka mohlo uľahčiť

Návrh zákona má prispieť k zvýšeniu právnej istoty fyzických osôb vo vymedzených životných situáciách.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2023 (SITA.sk) – Postavenie týkajúce sa majetkových práv osôb žijúcich v spoločnej domácnosti vrátane nezosobášených párov by sa od 1. januára 2024 mohlo uľahčiť, a to vďaka zákonu o fiduciárnom vyhlásení z dielne Ministerstva spravodlivosti SR.

Ako sa uvádza v predloženom materiáli, návrh zákona má prispieť k zvýšeniu právnej istoty fyzických osôb vo vymedzených životných situáciách. Ďalším sledovaným cieľom je akceptácia hmotnoprávnej a procesnoprávnej autonómie fyzickej osoby zaznamenaním prejavu dôvery voči inej fyzickej osobe bez nutnosti skúmania reálneho stavu vzájomného ekonomického, emocionálneho alebo majetkového vzťahu.

Viac k témam: Návrh zákona, zákon o fiduciárnom vyhlásení
Zdroj: SITA.sk – Postavenie majetkových práv osôb žijúcich v spoločnej domácnosti by sa od budúceho roka mohlo uľahčiť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií