fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pamätáte si ich ešte? Postavy, ktoré zomreli v Game of Thrones

Máte tip? napíšte nám mailom

Svetovoznámy seriál Game of Thrones sa čo nevidieť dočká pokračovania a ôsmou sériou ukončí takmer 10-ročný ošiaľ. A síce sa cezeň mihlo veľké množstvo hercov, určite vám zostali v pamäti najhlavnejší. Kde sa nachádzajú postavy, ktoré boli v GoT zavraždené?

Žiadna televízna séria ešte nezabíjala hlavné postavy tak tragicky a frekventovane. Počnúc menej významnými protagonistami ako Nedom Starkom sa v sériách dookola objavovali a hynuli kľúčoví ľudia. Brutalita a neočakávanosť sú hlavnými znakmi, ktoré tento seriál poháňajú a producenti sa v najmenšom nenechali zahanbiť. Ak vám chýbajú familiárne tváre, nezúfajte – mnoho z nich nájdete v súčasných trhákoch.

Kto by zabudol na divokého brata Daenerys, ktorého si zahral Harry Lloyd

Zdroj: wikimedia.com

Viserys sa v seriáli dlho neohrial, keďže drzo prekračoval všetky limity. Jeho slizká a nebezpečná povaha sa mu nakoniec stala osudnou a bol zabitý Khal Drogom, vtedy manželom Dračej kráľovnej Daenerys. Na hlavu mu vylial roztavené zlato.

Zdroj: facebook.com

Harry Lloyd momentále pôsobí v špionážnom trileri Counterpart a pripravuje sa na úlohu v záverečnej sezóne psychologického hororu Legion. Zahrá si tam Profesora X.

Jason Momoa a jeho nezabudnuteľná rola Khal Droga

Zdroj: pixabay,com

Manžel Dračej kráľovnej zomrel na infekciu hlbokej tržnej rany po boji, v ktorom ju ochraňoval. Daenerys následne vložila svoju dôveru do čarodejnice, ktorá ho mala vyliečiť, avšak tá ju zradila. Po tom, ako ju Daenerys nechala upáliť, sa v žiari vyliahli dračie vajcia a zrodila sa Matka drakov.

Zdroj: refinery29.com

Herec Jason Momoa sa teší veľkej popularite. Momentálne je jeho najziskovejším filmom Aquaman, rovnako hviezdi v Justice League a tiež pôsobí v seriáli od Netflixu s názvom Frontier. Patrí k najpríťažlivejším mužom planéty a my sme už písalo aj o tom, ako ťažko trénuje a stará sa o seba.

Prečítajte si tiež:
Matt LeBlanc: Počas seriálu Priatelia sa mi stala zvláštna vec

Smrť Nada Starka patrila k najšokujúcejším

Zdroj: nova.com.au

Producenti sa striktne nedržali knižnej predlohy od Georga R.R. Martina a Neda Starka popravili už v prvej sérii. A práve vraždou hlavy rodiny Starkovcov sa začal riadny teror.

Zdroj: upi.com

Seana Beana dnes nájdete v TV sérii The Oath a v Medici: Masters of Florence, ktoré práve ide na Netflixe. Zaujímavosťou je, že Sean prepožičal svoj hlas videohre Kingsglaive: Final Fantasy XV.

Jednou z najbrutálnejších častí bola Červená svadba, kde dobodali aj tehotnú ženu Robba Starka Talisu

Zdroj: HBO

Masaker známy ako “Red Wedding” bol brutálny a neľútostný. Šialenému kráľovi sa podarilo vyhladiť takmer celú rodinnú líniu. Pod nôž padla aj manželka Talisa, ktorej Robb tak dlho dvoril.

Zdroj: bbcamerica.com

Oona Chaplin momentálne pôsobí v seriáli Taboo a takisto sa objaví v pokračovaniach populárneho Avatara. Okrem iného, je to vnučka známeho Charlieho Chaplina.

Robb Stark zomrel spolu s ňou

Zdroj: HBO

Na svadbe zavraždili aj mladého vlka, Robba Starka, po tom, ako porušil svoj sľub.

Zdroj: bbc.co.uk

Herca Richarda Medena môžete vidieť v Netflixe Ibiza: Love Drunk a v BBC seriáli Bodyguard. Za úlohu v poslednom seriáli získal tento rok Zlatý glóbus.

Kráľ Joffrey si po Červenej svadbe dlho nepožil

Zdroj: vanityfair.com

Smrť tyranského syna Cersei bola dlhoočakávaná. Nakoniec Olenna a Littlefinger spojili sily a nového kráľa otrávili.

Prečítajte si tiež:
Toto sú zlozvyky, ktorých by si sa mal čím skôr zbaviť, pokiaľ sa chceš dožiť inej vlády než Ficovej
Zdroj: HBO

Jack Gleeson si dal od točenia po GoT pauzu. V roku 2016 sa vrátil akurát k divadelnému predstaveniu Bears in Space, inak sa stále drží od pozornosti médií ďalej.

Ani Ygritte seriál nedožičil dlhý život

Zdroj: HBO

Druhá najväčšia romanca po Daenerys bola nepochybne medzi Johnom Snowom a divoškou Ygritte. Tá Johnovi zomrela v náručí po zasiahnutí šípom v 4-tej epizóde.

Zdroj: HBO

V reálnom živote ich romanca pokračovala a Rose Leslie s Kitom Haringtonom sa vzali. Rose hrá postavu v právnickej dráme s názvom The Good Fight.

Charles Dance ako obávaný Tywin Lannister

Zdroj: uproxx.com

Po zosmiešnení syna Tyriona a odsúdení ho k smrti postihol Tywina náhly koniec – ponížený Tyrion ho zavraždil na záchode.

Zdroj: forbes.com

Charles Dance neváhal a po opustení GoT si zahral vo viacerých rolách, ktoré sa mu hrnuli k nohám. Môžeme spomenúť Ghostbusters z roku 2016 alebo Underworld: Blood Wars. Takisto zahviezdil vo filme Me Before You, kde si zahral spolu s Emiliou Clarke (Daenerys Targaryen).

Smrť malej Shireen bola jednou z najohavnejších

Zdroj: HBO

Shireen Baratheon hrala posledného pravého potomka rodinnej línie. Až dovtedy, kým ju jej otec pod vplyvom čarodejnice neobetoval. Shireen tak zomrela nepeknou smrťou na hranici.

Zdroj: wikipedia.org

Kerry Ingram hrá v súčasnosti v seriáli od Netflixu s názvom Free Rein dievča, ktoré sa učí jazdiť na koňoch.

Ak patríte medzi ozajstných nadšencov, TU si môžete pripomenúť ďalšie živelné postavy. Game of Thrones pomaly vypúšťa spoilery a trailery k poslednej sérii, musíme si na ňu však počkať.

Zdroj: thisisinsider.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií