fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mamička kúpila pre svoju maličkú dcérku postieľku. Netušila však, že práve tá bude príčinou obrovskej tragédie

Máte tip? napíšte nám mailom

Postieľka nemusí byť tak bezpečná, ako by sa mohla zdať…

Malé bábätká sú bezbranné a krehké, a preto s nimi treba zaobchádzať veľmi opatrne. Aj to jedným z dôvodom, prečo väčšina z rodičov zo svojich ratolestí nespustí zrak. A keďže batoľatá zvyknú spať v priemere 15 hodín, ukladajú ich do postieľok, ktoré by mali byť tým najbezpečnejším a najpríjemnejším miestom.

Postieľky by preto mali byť navrhnuté tak, aby sa deťom nič nestalo. Esther, matka, o ktorej je tento príbeh, kúpila pre svoju dcérku Grace postieľku, ktorá bola navrhnutá tak, aby sa dala pripevniť k posteli. Ostatné bočné steny bolo možné regulovať podľa potreby. Práve táto možnosť zapríčinila smrť len 7-týždňového dieťatka.

postylka-1

Jedného dňa totiž Esther uložila Grace do postieľky a keď sladko zaspala, odišla do vedľajšej izby. Keď sa dcérku vrátila po necelej pol hodine skontrolovať, našla ju už mŕtvu. Hlavička jej visela z bočnej strany postieľky. Malé dievčatko totiž nemalo silu zdvihnúť hlavu a udusilo sa.

Pokračovanie na ďalšej strane.

„Po tragickej smrti dcérky som mala neskutočné výčitky. Nedokázala som normálne fungovať a denne som rozmýšľala nad samovraždou. Nakoniec som si povedala, že to svojim blízkym spraviť nemôžem… Čakala som však, že sa spoločnosť Bednest k tejto záležitosti nejako vyjadrí a aspoň sa ospravedlní. No spoločnosť sa necíti zodpovedná za smrť Grace,“ napísala Esther.

Prečítajte si tiež:
Nový gadget od Apple odhalí vysoký cholesterol i krvný tlak

Tento model postieľky bol už stiahnutý z predaja v USA a Kanade, no stále je však dostupný vo Veľkej Británii.

postel

To, či sa smrti malej Grace zabrániť dalo alebo nie, známe nie je. No treba si z toho vziať ponaučenie, že vždy je potrebné si pozorne čítať všetky dostupné informácie o jednotlivých produktoch a tiež ich kúpu konzultovať s inými rodičmi, ktorí s nimi majú skúsenosti.

Zdroj: viralomat.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií