fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Postup Ruska pri Bachmute sa zrejme spomalil, Ukrajinci zatlačili aj žoldnierov Wagnerovej skupiny

Obsadenie Bachmutu by ruským silám umožnilo spustiť útoky na mestské oblasti, ako sú Kramatorsk a Sloviansk.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský postup v blízkosti Bachmutu v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny sa v posledných dňoch pravdepodobne spomalil.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo svojej novej správe o vojne na Ukrajine to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Podľa neho je však príliš skoro na to, aby sa dalo povedať, či sa ruské úsilie o dobytie mesta blíži ku koncu. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Ruskí vojenskí blogeri podľa ISW informovali, že sa ukrajinským silám v oblasti podarilo spomaliť ruský postup. Jeden z nich uviedol, že Ukrajina zatlačila jednotky žoldnierskej Wagnerovej skupiny kontrolovanej Kremľom na predchádzajúce pozície. Inštitút konštatuje, že „ruské sily v novembri a decembri v porovnaní s mesiacom október urobili celkovo o niečo menší celkový postup v oblasti Bachmutu”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bachmut sa nachádza na frontovej línii. Obsadenie mesta by ruským silám umožnilo spustiť útoky na mestské oblasti, ako sú Kramatorsk a Sloviansk.

Viac k témam: Bachmut, Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt, Sloviansk
Zdroj: Webnoviny.sk – Postup Ruska pri Bachmute sa zrejme spomalil, Ukrajinci zatlačili aj žoldnierov Wagnerovej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Po ruských útokoch sú v Chersone mŕtvi a desiatky zranených, ľudí vyzývajú darovať krv
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií