Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Postup Rusov v Doneckej oblasti sa podľa britských analytikov spomalil, možno sú za tým veľké straty v Avdijivke

Britskí analytici tvrdia, že Rusi sa pokúsili rozšíriť svoju kontrolu na niekoľko dedín vrátane Orlivky, Tonenke, Pervomajske a Nevelske.

21.3.2024 (SITA.sk) – Rusi naďalej sústreďujú svoje útočné operácie na Doneckú oblasť na východe Ukrajiny, ale podľa britského obranného spravodajstva majú len obmedzené úspechy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V posledných týždňoch sa postup ruských síl spomalil pravdepodobne čiastočne v dôsledku značných strát počas ofenzívny v Avdijivke, dodáva britský rezort obrany. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Britskí analytici tvrdia, že Rusi sa pokúsili rozšíriť svoju kontrolu na niekoľko dedín vrátane Orlivky, Tonenke, Pervomajske a Nevelske, ktoré ležia severozápadne od mesta Doneck.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Postup Rusov v Doneckej oblasti sa podľa britských analytikov spomalil, možno sú za tým veľké straty v Avdijivke © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií