fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Potápač si splnil sen. Plával s veľrybami neuveriteľne dlhý čas

Máte tip? napíšte nám mailom

Profesionálny potápač si splnil sen – zaplával si s krásnymi a majestátnymi veľrybami.

28-ročný Adam Stern je profesionálny potápač, ktorý sa okrem iných miest potápal i v Polynézii. Práve tam začul veľrybí spev a tak sa rozhodol potopiť sa a majestátne zviera vidieť v plnej kráse. Stalo sa však niečo, s čím skutočne nerátal – natrafil na mladého samca i samicu, s ktorými si zaplával až neuveriteľných 45 minút.

Svoj zážitok zachytil i na video, o ktoré sa neskôr podelil na svojom Instagrame“Jeden z najlepších zážitkov v mojom živote! Skočili sme do vody a bol tam mladý samec i samica veľryby. Boli zvedaví a hrali sa, tancovali a plávali s nami až 45 minút! Takúto jedinečnú skúsenosť s týmito gigantmi som nikdy nečakal,” napísal pod jedno z videí nadšený potápač.

Druh veľrýb, s ktorými mal Adam tú česť, sa nazýva Vráskavec dlhoplutvý. Tieto tvory môžu dosahovať až 18 metrov a vážiť neuveriteľných 40 ton. “Je až neuveriteľné, že niečo tak obrovské sa o vás zaujíma, chce vás poznávať a plávať s vami,” opísal svoj zážitok.

https://www.instagram.com/p/BmLIHHBgh5x/?taken-by=adamfreediver

Nejednalo sa však iba o jednorázové potápanie s týmito úchvatnými vodnými tvormi. V ďalšom Adamovom príspevku na Instagrame sa totiž opäť objavilo video, na ktorom pláva s veľrybami a v popise sa pochválil, že sa mu podarilo potápať s nimi každý deň. “Je to oveľa viac, ako som od tejto cesty očakával,” tvrdí nadšene.

 

 

 

 

Foto: https://www.instagram.com/adamfreediver/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-6067541/Having-whale-time-Amazed-diver-snaps-selfie-huge-humpback-whale.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií