fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POTVRDENÉ! Koronavírus má jeden člen kráľovskej rodiny!

Koronavírus ohrozuje nie len obyčajných ľudí, ale aj členov kráľovskej rodiny. Pred niekoľkými hodinami potvrdili pozitívny test na Covid – 19 u známeho princa

Máte tip? napíšte nám mailom
Tri dni po tom, ako potvrdili nakazenie koronavírusom u monackého premiéra Sergeja Telleho bol pozitívny výsledok na Covid – 19 potvrdený aj u princa Alberta II. Túto informáciu len pred pár hodinami potvrdilo monacké kniežatstvo. V tlačovej správe zverejnej k zdravotnému stavu princa sa uvádza, že „jeho zdravotný stav je dobrý a nevyžaduje obavy”.

Koronavírus v kráľovskej rodine

Princ Albert II, hlava štátu Monako, má pozitívny výsledok na Covid-19. Napriek tomu však môže pokračovať v práci. Podľa informácií bude nakazený princ pracovať na diaľku a to v jednom svojich súkromných bytov. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný a nie je potrebná ani hospitalizácia.
Monacký princ Albert II. absolvoval test na koronavírus začiatkom tohto týždňa. Presný deň však jeho hovorca neuviedol.
Nakazený princ Albert II. je v súčasnosti “pod dohľadom jeho ošetrujúceho lekára. Zároveň na neho dohliada aj tým špecialistov z nemocničneho centra Princesse Grace (CHPG),” uvádza vo svojom vyhlásení palác.
Vo zverejnenej tlačovej správe zároveň Albert II. vyzýva, aby ľudia dodržiavali pokyny a opatrenia na zastavenie šírenia vírusu.
Palác bude v najbližších dňoch pravidelne informovať o zdraví princa Alberta II. Nateraz neboli oznámené žiadne informácie o možných prípadoch nakazenia sa koronavírusom v kniežacej rodine.

Monako v boji proti koronavírusu

Monacká vláda oznámila, že poslednú sobotu o polnoci uzavrela „miesta, ktoré nie sú pre život v krajine nevyhnutné“, a to až do ďalšieho oznámenia, vrátane kasín, ktoré sú symbolom obrazu a histórie krajiny. 

monacká kráľovská rodina

 

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle a Harry vyhrali: Kráľovná ustupuje ich rozhodnutiu

Monacká kráľovská rodina

Monacká kráľovská rodina má štyroch dospelých členov. Princ Albert II., jeho manželka princezná Charlene a jeho sestry, princezná Caroline a princezná Stephanie. Všetci pracujú pre kráľovstvo na plný úväzok. A kvôli koronavírusu, ktorým sa nakazil princ Albert II. sú ohrození.

Podľa oficiálneho rozpočtu kniežatstva získal kráľovský dom v roku 2020 54,4 milióna dolárov. Z toho 14,6 milióna dolárov ide na princa, zatiaľ čo zvyšok pokrýva náklady na správu, zamestnancov a údržbu paláca.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj rtl

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií