fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Používanie antibakteriálnych gélov na ruky neobsahujúcich alkohol je zbytočné! A takýchto neužitočných návykov je ešte viac…

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý má zvyky, ktoré považuje za užitočné ohľadom zdravia a udržania si dobrej postavy. O niektorých vieme, že sú užitočné, ako umývanie ovocia pred jedlom alebo pravidelné cvičenie, nad niektorými však visí otáznik. Tu je 7 návykov, ktorých sa môžeme okamžite vzdať, keďže sú úplne zbytočné.

Užívame multivitamíny

Multivitamíny neznižujú riziko vzniku niektorých chorôb a nemajú žiaden vplyv na našu pamäť alebo schopnosť pracovať. K tomu záveru dospela skupina vedcov z USA po vykonaní klinických testov s účasťou viac ako 450 000 ľudí. Výsledky ostatných častí výskumu ukázali, že multivitamíny môžu mať negatívny vplyv na naše zdravie. Miesto multivitamínov by sme mali radšej siahnuť po zelenine a ovocí.

1

Používame antibakteriálne gély na ruky neobsahujúce alkohol

Antibakteriálne gély na ruky naozaj pomáhajú zbaviť sa mnohých druhov baktérii a iných choroboplodných zárodkov. Platí to len v prípade gélov, ktoré nemajú menej ako 60% alkoholu. Inak dezinfekcia nemusí odstrániť všetky druhy mikroorganizmov.

Okrem toho, na každý náš kontakt s pesticídmi alebo znečistením nebude možné použiť čistiacu tekutinu obsahujúcu alkohol. V takom to prípade si potrebujem umyť ruky vodou.

Prečítajte si tiež:
Najzdravšia bylinka na svete: dokáže bojovať s akné i rakovinou

2

Vyhnúť sa glutamínu sodnému

Výskum ukazuje, že nepríjemné príznaky glutamínu sodného (bolesti hlavy, nevoľnosť…) sa ukazujú len vtedy, keď ho zjeme viac ako 3 g. Je dosť nepravdepodobné, že sa tak stane. Avšak, potravinárske výrobky bez glutamínu sodného nie sú tiež pre nás veľmi dobré.

3

Očista tela s detoxikačnou diétou

Detoxikačné diéty, ktoré získavajú veľkú popularitu, sľubujú zbaviť naše telo toxínov. Ale špecialisti jednoznačne poukazujú na to, že sa s nimi telo dokáže vysporiadať  po svojom. Ak naša pečeň alebo obličky nepodávajú správny výkon, je dôvod navštíviť lekára a nie len piť rôzne nápoje, viac smoothie alebo koktaily.

4

Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane…

Každý má zvyky, ktoré považuje za užitočné ohľadom zdravia a udržania si dobrej postavy. O niektorých vieme, že sú užitočné, ako umývanie ovocia pred jedlom alebo pravidelné cvičenie, nad niektorými však visí otáznik. Tu je 7 návykov, ktorých sa môžeme okamžite vzdať, keďže sú úplne zbytočné.

Konzumujeme organické produkty

V mnohých krajinách nie je legálne označovať biopotraviny žiadnym druhom certifikácie. Preto, keď vidíme označenie eco alebo bio, nejde len o marketingový trik. Skôr ide o záruku, že  jedlo bolo vytvorené bez použitia chemikálii. Takže fakt je, že žiaden produkt nebude pre nás lepší ako obyčajne ovocie alebo zelenina zakúpené na trhu.

Prečítajte si tiež:
Slovenská prírodná kozmetika, ktorú si zamiluješ! Tieto lokálne značky za to stoja

5

Odmietame používať mikrovlnku

Ohrievanie si jedla pomocou mikrovlnky môže zničiť užitočné látky. Rovnako to môže byť aj zohrievaním v rúre či na sporáku. Mikrovlnku uprednostňujeme preto, že zohrievanie pomocou nej je kratšie. Napríklad zohrievanie v predhriatej mikrovlnke môže zachovať vitamín C.

6

Konzumujeme len nízkotučné produkty

Rovnako ako bielkoviny a sacharidy potrebuje naše telo aj tuky. Konzumácia potravín kvôli ich nízkemu množstvu tukov nie je najlepší spôsob, ako sa zbaviť kalórii. V mnohých výrobkoch je redukcia tuku kompenzovaná vyšším množstvom cukru, ktorý je škodlivý pre naše zdravie. Tuky sú dobré, ale len tie zdravé. Mali by sme sa vyhýbať tukom zo sladkostí, vyprážaných nezdravých jedál.

7

Vedeli ste o týchto poznatkoch? Ak nie, zdieľajte, aby sa o tom dozvedeli aj ostatní.

Zdroj: www. brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií