fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Povstalecké skupiny bojujúce na východe africkej krajiny zabili najmenej 32 civilistov, násilie sa stupňuje

Na východe krajiny bojuje odhadom viac ako 120 ozbrojených skupín, väčšinou o pôdu a kontrolu nad baňami a nerastnými surovinami.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.2.2023 (SITA.sk) – Najmenej 32 civilistov zabili povstalecké skupiny v provincii Ituri na východe Konžskej demokratickej republiky. Informoval o tom hovorca Organizácie Spojených národov (OSN) Stéphane Dujarric.

Situáciu označil za „mätúcu“ a povedal, že pre mierovú misiu OSN v tejto africkej krajine je ťažké získať viac informácií z dôvodu obmedzených možností pohybu v oblasti. V nej od roku 2017 pretrvávajú boje medzi znepriatelenými povstaleckými skupinami CODECO a Zaire, ktoré sa v ostatnom čase zhoršili.

Násilie vo východnej časti Konžskej demokratickej republiky sa stupňuje. V regióne bojuje odhadom viac ako 120 ozbrojených skupín, väčšinou o pôdu a kontrolu nad baňami a nerastnými surovinami.

Viac k témam: CODECO, povstalecké skupiny, pretrvávajúce boje, Zaire
Zdroj: SITA.sk – Povstalecké skupiny bojujúce na východe africkej krajiny zabili najmenej 32 civilistov, násilie sa stupňuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií