Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiar bytového domu v Krajnej Bystrej polícia rieši ako trestný čin všeobecného ohrozenia

Zákon pre páchateľa v prípade preukázania viny stanovuje trest odňatia slobody v rozsahu dvoch až piatich rokov.

3.11.2023 (SITA.sk) – Polícia sa štvrtkovým požiarom viacpodlažného bytového domu v Krajnej Bystrej (okres Svidník), pri ktorom zhoreli tri byty, intenzívne zaoberá. Skúma presnú príčinu vzniku požiaru, ako aj mieru zodpovednosti zaň.

Informovala o tom v piatok prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, podľa ktorej rieši okresný policajný vyšetrovateľ požiar ako prípad trestného činu všeobecného ohrozenia. Zákon pre páchateľa v prípade preukázania viny stanovuje trest odňatia slobody v rozsahu dvoch až piatich rokov.

Požiar vznikol v skorých ranných hodinách v priestoroch bytového domu a postupne sa rozšíril cez strechu do viacerých bytov. Zranili sa pri ňom dve osoby, muž utrpel popáleninu ruky a dievča pri vyskočení z okna zlomeninu. Byty úplne zhoreli a značne bol poškodený aj samotný bytový dom. Škoda bola predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur.

Požiarom boli ohrození aj obyvatelia bytového domu, boli vystavení nebezpečenstvu smrti i ťažkej ujmy na zdraví,“ uviedla Ligdayová.

Viac k témam: Bytový dom, Hasiči, Požiar, Zranenia
Zdroj: SITA.sk – Požiar bytového domu v Krajnej Bystrej polícia rieši ako trestný čin všeobecného ohrozenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií