fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poznáme prvý model, ktorý bude Land Rover vyrábať v Nitre

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo výrobnom závode, ktorý Jaguar vystaval v Nitre sa bude vyrábať terénny model Defender. Verejnosti sa ukáže už tento rok.

Britský výrobca automobilov Jaguar, ktorý zastrešuje tiež značku Land Rover po dlhom čase prezradil, aký model plánuje u nás v NItre vyrábať. Z linky v nitrianskom závode bude schádzať skutočná legenda. Pôjde o úplne nový Land Rover Defender.

Zdroj: inews.co.uk

O tom, že si automobilka na tomto modely dáva obzvlášť záležať svedčí predcíznosť akou testujú prototypy. Podľa slov automobilky predsériový kus absolvoval už vyše milióna testovacích kilometrov. „Okrem rozsiahlych simulácií a testovania sme najazdili s novým Defenderom 1,2 milióna kilometrov vo všetkých terénoch a v extrémnych klimatických podmienkach,“ uviedol Nick Rogers z Jaguaru Land Rover.

Na novom modely pracovali inžinieri z Gaydone vo Veľkej Británii, kde sa nachádza sídlo dizajnérskych, inžinierskych a testovacích prevádzok Land Rover. Výrobu v Nitre potvrdila už aj samotná automobilka. Jeho predchádzajúca generácia sa vyrábala viac ako tridsať rokov a za ten čas sa stala ozajstnou legendou. Mnohí tvrdia, že nová generácia už stratí nálepku drsného offroadu, no automobilka tvrdí opak.

Prečítajte si tiež:
Prostredníctvom bábiky s hendikepom sa snažia podporiť dobrú vec. Pridáte sa?

Ako bude novinka vyzerať môžeme zatiaľ len špekulovať. Predstaviť by sa však mala ešte koncom tohto roka. Kto  by ale predsa len túžil po pôvodnom modely Defender, je tu stále možnosť. Naši severský susedia vyrábajú na zákazku presnú kópiu tejto terénnej legendy. Poliaci tvrdia, že ich produkt je ešte kvalitnejší a dokonca vám naň poskytnú trojročnú záruku. Cena u spoločnosti Land Serwis začína na 60 000 €.

Zdroj: lr.pl

Zdroj: teraz.sk

Zdroj titulnej foto: carmagazine.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií