fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poznáš tajomstvo dlhého a šťastného vzťahu? Toto sú rady 14 manželských párov, ktoré ti môžu pomôcť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Šťastný vzťah je beh na dlhú trať, ktorý netreba nikdy prestať bežať.

V dnešnej dobe sme však často svedkami vzťahov, ktoré skončia skôr, ako vôbec začnú. Toto je 14 zaručených rád od manželských párov, ktorých vzťah stále prekvitá a ktorí sú skutočne šťastní a spokojní.

1. Nebuď somár, ak spravíš niečo zlé, ale ani keď spravíš niečo dobré.

2. Tvoj manželka/manželka ťa síce pozná ako nikto iný na svete, nedokáže však čítať tvoje myšlienky. Ak ťa niečo hnevá alebo vytáča, povedz to.

3. Tvoj manžel/manželka nebude odpoveďou na všetky tvoje otázky a nepozná riešenia na všetky problémy. Môže ťa podporiť a povzbudiť, ale nedokáže všetko zmeniť na dobré.

alvin-mahmudov-2444701

4. Neboj sa zlých nálad, aj tie prídu. To však neznamená, že sa tvoje manželstvo rozpadne. Práve naopak, nechaj svojmu manželovi/manželke čas na to, aby problémy strávil a keď vidíš, že to potrebuje, vypočuj ho.

5. Nezhŕňaj príliš veľa materiálneho. Spôsobuje v živote chaos a zmätok a v zásade platí, že ľudia, ktorí toho majú menej, sú šťastnejší, ako tí, ktorí zhromažďujú majetky. Tvoj život tak ľahšie udržíš organizovaný.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle a Harry vyhrali: Kráľovná ustupuje ich rozhodnutiu

6. Zapamätaj si, že aj páry, ktoré vyzerajú ako najšťastnejšie na svete v skutočnosti bojujú s vážnymi problémami.

7. Nauč sa ďakovať, najmä za tie malé nenápadné maličkosti. Možno ti to príde teraz vtipné, ale časom pochopíš, aké je to dôležité.

Ďalšie rady nájdeš na druhej strane článku.

Šťastný vzťah je beh na dlhú trať, ktorý netreba nikdy prestať bežať.

V dnešnej dobe sme však často svedkami vzťahov, ktoré skončia skôr, ako vôbec začnú. Toto je 14 zaručených rád od manželských párov, ktorých vzťah stále prekvitá a ktorí sú skutočne šťastní a spokojní.

8. Keď sa naješ, odlož za sebou tanier alebo pohár do umývačky. Je to lepšie, ako ich nechať na stole. Časom pochopíš, ako veľmi to uľahčuje život.

9. Zmier sa s tým, že tvoj manžel/manželka bude zrejme o 5 rokov úplne iný človek ako dnes. A to je v poriadku, aj ty sa zmeníš. Zmeny väčšinou smerujú k lepšiemu.

10. Majte vlastné záujmy a priateľov. Je to veľmi dôležité. Okrem tých spoločných koníčkov, pestujte aj každý svoje, osobné koníčky a stretávajte sa s vlastnými priateľmi. Nikdy však nemajte tajomstvá. To je naozaj zlé.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Vlasy - koruna krásy! Trendy dievčenské účesy zmenia vašu ratolesť na nepoznanie! Spravte z nich hotové princezné!

alvin-mahmudov-2444701

11. Naučte sa riešiť problémy a konfrontovať jeden druhého. Nie však agresívne. Nezametajte problémy pod koberec – je to to najhoršie, čo môžete urobiť. Riešiť problémy neznamená vyhnúť sa hádke – znamená to priznať si chybu.

12. Niekedy budete skutočne šťastní, inokedy znudení, nahnevaní, znechutení, niekedy nešťastní. Zapamätaj si však jedno – tvoj manžel/manželka je človek, ktorého si si sám a dobrovoľne vybral. Pokús sa preto robiť všetko, aby ste boli šťastní.

13. Kúpte si veľkú posteľ. Naozaj veľkú. Maznanie sa je síce príjemné, ale časom sa budete chcieť skutočne vyspať.

14. Maličkosti sú to najdôležitejšie, čo máte. Pretože práve maličkosti sú veci, ktoré pretrvávajú a sú v konečnom dôsledku dôležitejšie.

 Zdroj: thoughtcatalog.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií