fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poznáte huby nesmrteľnosti? Čínska tradičná medicína áno

Máte tip? napíšte nám mailom

Čínska tradičná medicína stáročia využíva huby Shiitake, Maitake, Reishi a Cordyceps na posilnenie organizmu pri rôznych zdravotných problémoch.

Produkty DIOCHI vychádzajú z princípov tradičnej čínskej medicíny a tiež z najnovších poznatkov bioinformačnej terapie, psychotroniky, fytoterapie, homeopatie, kryštálterapie a biorezonancie. Obsahujú účinnú formulu vybraných rastlín, ktorá je zostavená podľa špeciálneho postupu do rôznych kompozícií.

Ganoderma lucidum – Lesklokôrka lesklá – Reishi

O Reishi sa hovorí, že je hubou nesmrteľnosti, mannou nebeskou, že nás prepája so zemou, že je hubou vysokej duchovnosti. Miestni lekári tvrdia, že „presvetľuje ducha“. Je tonikum najvyššej triedy, podporuje dlhovekosť. Úspešne sa využíva pri rakovine aj pri degeneratívnych ochoreniach. Podľa tradičnej čínskej medicíny má takéto vlastnosti: je teplá, vyživujúca, čistiaca, pomáha telu vylučovať jedy a rozptyľovať akumulované.

Účinky

► antialergické, protizápalové, potláča účinky histamínu, podporuje obranyschopnosti tela, silne detoxikuje, znižuje lipoproteíny a triglyceridy

Aplikuje sa v stavoch

► vyčerpanosti, psychickej únavy, pri oslabení pečene, obličiek, kolien a žalúdka, pri závratoch, dne, astme, alergiách, vysokom krvnom tlaku, chronickom únavovom syndróme, nespavosti, neuróze, zábudlivosti, onkologických ochoreniach

Zdroj: pinterest.com

Cordyceps sinensis – Cordyceps čínsky

Je to neobyčajná huba a je tradičným prostriedkom čínskej medicíny už viac ako 1 200 rokov. Jej domovom sú vysokohorské územia v Číne a v Tibete, vyskytuje sa vo výškach 3 500 metrov nad morom. V letnom období jestvuje v podobe huby, ktorá sa podobá na nízku bylinu tmavohnedej farby. Neskôr z huby vystreľuje spóra, ktorá sa usádza na larvu motýľa nazývaného „lietajúca myš“ a začína na ňom parazitovať. To je druhý život tejto huby, ktorá nakoniec larvu celkom zaplní a na svoju ochranu si vytvorí rohovinový obal.

Aplikuje sa pri problémoch

Prečítajte si tiež:
Očkovanie detí: TOTO sú vedľajšie účinky

► alergické ochorenia, astma, ekzémy, autoimunitné ochorenie, má antidepresívne, omladzujúce a protirakovinové účinky, je prírodné antibiotikum, podporuje látkovú výmenu

Zdroj: pinterest.com

Grifola frondosa – Trsovnica lupeňovitá – Maitake

Táto veľká jedlá huba nosí niekoľko nevšedných prezývok: tancujúca huba, sliepka z lesa, barania hlava, kráľovná húb. Rastie na listnatých stromoch predovšetkým v severovýchodnej oblasti Japonska, USA, Kanady, ale aj v niektorých častiach Číny a Európy. Darí sa jej predovšetkým na duboch, ale objaví sa aj na javoroch a brestoch.

Aké benefity prináša telu?

► navracia organizmus do stavu rovnováhy
► priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť
► je zdrojom minerálov, vlákniny a vitamínov skupiny B
► ovplyvňuje reguláciu krvného tlaku, glukózy a lipidov

Zdroj: unsplash.com

Lentinula edodes – Húževnatec jedlý – Shiitake

V čínskej tradičnej medicíne sa táto drevokazná huba veľmi cení, pretože je silný adaptogén. V Japonsku je dokonca rozšírený názor, že pravidelné užívanie tejto huby predlžuje život. Okrem aktivačného účinku na organizmus má silné antioxidačné vlastnosti a pôsobí ako lapač voľných radikálov.

Pri akých problémoch sa využíva?

► ochorenia horných dýchacích ciest
► na posilnenie krvného obehu
► na ochorenia pečene a kožné problémy
► na harmonizáciu hypotalamu, hypofýzy a nadobličiek
► na celkovú regeneráciu organizmu počas obdobia stresu
► na podporu kostí a pľúc
► má antivírusové účinky (herpes, hepatitídy)
► má antibakteriálne účinky
► priaznivo ovplyvňuje centrálnu nervovú sústavu – produkciu serotonínu a histamínu
► zdroj minerálov, vitamínu B2, C, D2, 30 enzýmov, 10 esenciálnych kyselín

Prečítajte si tiež:
Pletené účesy - 5 jednoduchých tipov, ktoré by si mala vyskúšať
Prípravok Viraimun kapsuly obsahuje výťažky z húb. Zdroj: diochi.sk

Viraimun kapsuly

Bioinformačný prípravok Viraimun kapsuly obsahuje výťažky z húb Shiitake, Maitake, Reishi, cordyceps, esenciálnu aminokyselinu arginín a bazalku pravú. Užíva sa na celkovú detoxikáciu, regeneráciu orgánov celého tela. Obsiahnuté látky pôsobia na črevá, majú protiplesňový, antivírusový, antibakteriálny a antiparazitárny účinok.

Aplikuje sa na harmonizáciu čriev, aktivovanie produkcie mazových žliaz (zostarnutá a suchá pokožka), pri chudokrvnosti, astme, depresiách, v období stresu a psychickej záťaže, na navodenie dobrého spánku. Používa sa pri problémoch s cholesterolom, alergiami aj obezitou.

Autor: MVDr. Elena Jandová

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií