fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poznáte pojem slow beauty? Doprajte svojej pleti nenáhlivú krásu

Máte tip? napíšte nám mailom

Moderná doba nás núti neustále sa ponáhľať. Nevieme si vydýchnuť, všetko je veľmi rýchle. Práve preto je dobré poznať slow beauty. O čo ide?

Odpoveď na rýchly životný štýl

Z každej strany počúvame ľudí, ktorí sa sťažujú, že majú málo času. Nič nestíhajú, niektoré veci museli zo svojho života vynechať, večer padajú únavou do postele. Ženy si kupujú v drogérii veľa kozmetiky, ktorá má krátkodobý účinok a v konečnom dôsledku problémy nerieši. Nesústreďujeme sa na celkovú podporu zdravej a krásnej pleti. Krémy na počkanie omladia, vyliečia, odstránia akné. Nie je to však také úžasné, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Zabudli sme sa rozmaznávať

Vo všetkom tom zhone bežných dní si často nenájdeme čas pre seba. Nie je to zlé len pre pleť, ale aj našu psychiku, lebo si nestíhame oddýchnuť. Zastavte to, naučte sa oddychovať a venovať si čas, ktorý potrebuje telo aj duša. O tom je slow beauty. Má nás naučiť vyhnúť sa kozmetike, ktorá by mala niečo rýchlo vyriešiť. Namiesto nej by sme mali hľadať takú, ktorá sa podieľa na dlhodobej zmene návykov a rituálov krásy. So slow beauty sa naučíte vychutnávať si čas venovaný sebe.

slow beauty - Prírodná kozmetika je riešením
Zdroj: Pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Prečítajte si tiež:
Podprsenka aj kôra z ovocia: Pozrite sa, ako sa ľudia chránia pred koronavírusom

 

 

 

 

 

 

 

Prírodná kozmetika je riešením

V dnešnej dobe je dôležité sledovať zloženie každého produktu, ktorý sa rozhodnete kúpiť. Často obsahujú syntetické látky, ktoré môžu spôsobiť viacero problémov. Prírodná kozmetika také nie je. Je vyrábaná pomaly, pretože aj príroda nič nerobí narýchlo. Mnohé ingrediencie rastú v našich záhradách a na lúkach, preto treba počkať, kým sa objavia a môže sa využiť ich liečivá sila. Unikátne suroviny dodávajú kozmetike účinky, ktoré neprinášajú krátkodobé účinky. Výsledky síce neuvidíte okamžite, ale keď sa dostavia, ostanete milo prekvapí. Pokožka ostane ako vymenená. Nerieši sa len výsledný problém, ale aj jeho príčina. Ručne vyrábaná kozmetika obsahuje časť prírody a časť lásky, pretože sa robí od srdca. Nejde len o ekologické hospodárstvo, ale tiež o obaly, ktoré šetria životné prostredie. Sú z recyklovateľných materiálov, niektoré sa dajú kompostovať, iné využijete doma v kuchyni.

Vychutnávajte si čas venovaný pre seba

Slow beauty nie je iba o prírodnej kozmetike, udržateľnosti a ekologickom zmýšľaní. Vedie nás k tomu, aby sme sa naučili mať radi sami seba a venovať si dostatok času. Je potrebný pre psychické a fyzické zdravie, celkovú spokojnosť a pocity šťastia. Nebojte sa, že o niečo prídete alebo niečo nestihnete. Každý z nás má 24 hodín denne a musíme ich len správne zadeliť. Pomalá krása si vyžaduje pokoj a relax. Začnite horúcim kúpeľom, kedy si uvoľníte svaly,  zbavíte sa napätia a stresu. Naneste si pleťovú masku a prečítajte si pár strán z časopisu alebo knihy. Zapáľte si sviečky a ich vôňa vás na okamih prenesie do iných krajín. Vlasová kúra pomôže rovnako účinne, keď si sadnete na pohovku a pustíte seriál.

Prečítajte si tiež:
V rakúskom lyžiarskom stredisku sa koronavírusom nakazila aj Slovenka

Oslava krásy a zdravia

Výsledkom takéto zmýšľania a konania je zdravšia a krajšia pleť. Cítite sa lepšie, sebavedomejšie a čo je dôležité, naučíte sa rozumieť signálom svojho tela. V ňom je všetko poprepájané a všetko so všetkým súvisí. Ste v strese? Pokožka sa zhorší. Nedodržiavate správny pitný režim a zdravú životosprávu? Objaví sa akné, vrásky alebo kruhy pod očami. Postupne sledujete, čo vaša pleť naozaj potrebuje a kedy reaguje na rôzne podnety. Stanete sa pokojnejší a vyrovnanejší, lebo opadne strach z nedostatkov, ktoré dokážu veľmi potrápiť. Vo svojom tele sa treba cítiť šťastne a slow beauty vám k tomu dokáže výrazne dopomôcť. Nevychutnáte si len čarovné vône prírody, ale oddýchnete si a naučíte sa vychutnať si silu prírody. Vaša krása nebude umelá, ale prirodzená.

prírodná kozmetika a slow beauty
Zdroj: Pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Pixabay.com

Zdroj:activebeauty.sk

lenprezeny.sk

modrapupava.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií