fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Bezmocnú dôchodkyňu oklamal falošný lekár – stálo ju to 1 400 eur!

Máte tip? napíšte nám mailom

Dôchodkyňa z Levíc sa stala obeťou podvodníka, ktorý ju rafinovaným a zákerným spôsobom okradol o 1 400 eur.

„Predstavil sa ako doktor Moravec. Žene povedal, že jej syn mal dopravnú nehodu, je zranený a nemôže sa s ňou rozprávať. S druhým účastníkom nehody sa údajne dohodli na zaplatení škody a žiadal od dôchodkyne poslať na účet sumu 4500 eur,” informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Nitre Božena Bruchterová. Toľko však dôchodkyňa nemala, zaslala teda “iba” 1 400. Až dodatočne sa dozvedela, že syn je úplne v poriadku a stala sa obeťou podvodu.

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Leviciach začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Pretože skutok bol spáchaný na chránenej osobe, hrozí v tomto prípade trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

„Opätovne upozorňujeme najmä dôchodcov, aby si každý takýto telefonát preverili u svojho príbuzného a aby za žiadnych okolností neposielali svoje finančné prostriedky neznámym osobám, najmä na účty v zahraničí,” upozornila Bruchterová.

Zdroj: aktuality.sk

Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií