fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Dnes bude poriadne teplo. Objavia sa aj prehánky a búrky

Posledná júlová nedeľa so sebou prinesie počasie, ktoré by malo potešiť všetkých. Dočkáme sa totiž slnka, príjemných teplôt, ale taktiež aj prehánok a búrok.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počasie u nás bude ovplyvňovať vlhký vzduch, ktorý bude nad našou oblasťou udržiavať rovnomerne rozložené tlakové pole. Spočiatku preto môžeme očakávať nanajvýš polojasnú oblohu, neskôr však budú mračná pribúdať. Počas dňa sa budú opäť vytvárať búrky.

Najskôr v horských oblastiach stredného a východného Slovenska. Búrky budú sprevádzané predovšetkým zosilnením zrážok. Od západu bude cez strednú Európu postupovať studený front. Ten by vo večerných hodinách mohol doraziť až nad naše územie. Večer preto očakávame aj výraznejšie búrky. Na čele studeného frontu by mal silnieť vietor. Jeho nárazy môžu dosahovať rýchlosť až do 20 m/s.

Teploty sa budú počas dnešného dňa pohybovať v rozmedzí od +23 °C do +28 °C. Na západe sa však môžu prehupnúť cez hranicu +30 °C. Aktuálnu polohu zrážok či búrok môžete počas celého dňa sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií