POZOR! Dopúšťate sa týchto kozmetických chýb a veríte, že robíte dobre? Ihneď s TÝM prestaňte! Môžete si spôsobiť nenávratné škody a problémy

POZOR! Dopúšťate sa týchto kozmetických chýb a veríte, že robíte dobre? Ihneď s TÝM prestaňte! Môžete si spôsobiť nenávratné škody a problémy

reklama

V modernom svete 21. storočia koluje viacero “osvedčených” alternatívnych trikov, ako dopomôcť svojej pleti do dokonalosti alebo zo svojich vlasov vytvoriť závideniahodnú korunu krásy. Neverte však všetkému, čo si prečítate. Rady typu “jedna babka povedala” vám môžu spôsobiť problémy, ktorých sa len tak ľahko nezbavíte!

Kokosový olej namiesto hydratačného krému

reklama

Napriek tomu, že alternatívci by dali za kokosový olej ruku do ohňa, neverte tomu. Pokiaľ vaša pokožka nevyzerá ako vyschnutý krík na Sahare, zbytočne si tým privodíte iba upchaté póry a nepekné vyrážky. Takže rada znie: pokojne používajte kokosový olej na pečenie či smaženie, držte ho však čo najďalej od svojej pokožky!

Citrón na odumreté bunky

Všetci viete, ako vám už jedna kvapka tohto kyslého ovocia vykrúca ústa do všetkých svetových strán a v momente naženie slzy do očí. Prečo si teda niečo tak nepríjemné a agresívne “patláte” na citlivú pokožku tváre? Agresívna šťava z citróna totálne naruší acidobázickú rovnováhu vašej pleti a dokáže spôsobiť nenávratné problémy. Navyše, ak si to neustriehnete a vystavíte sa slnečnému žiareniu, môžete si privodiť nepekné fľaky a pigmentové škvrny. Pozor na to!

DIY peelingy

Cukor, soľ či sóda bikarbóna – lacní pomocníci z kuchyne, ktorí perfektne zatočia so zrohovatenou kožou na tele. Áno, presne tak – na tele, nie však na tvári! Tenká pokožka tváre je obzvlášť citlivá na akékoľvek poranenie či poškriabania a tak podomácky zarobený peeling by mohol na nej zanechať nepekné stopy. Tvár je predsa vašou výkladnou skriňou tak dávajte pozor, čo na ňu dáte.

Zubná pasta na vyrážky

Podobne ako citrón, aj zubná pasta obsahuje množstvo agresívnych látok, ktoré na našej tvári nemajú čo hľadať. Samozrejme, dokážu nepekné vyrážky vysušiť do dokonalosti, okrem toho však hrozí aj vysoké riziko vysušených začervenaných miest a “hrošej kože”.

Pokračovanie na ďalšej strane

0
0
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)