fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Dopúšťate sa týchto kozmetických chýb a veríte, že robíte dobre? Ihneď s TÝM prestaňte! Môžete si spôsobiť nenávratné škody a problémy

Máte tip? napíšte nám mailom

V modernom svete 21. storočia koluje viacero “osvedčených” alternatívnych trikov, ako dopomôcť svojej pleti do dokonalosti alebo zo svojich vlasov vytvoriť závideniahodnú korunu krásy. Neverte však všetkému, čo si prečítate. Rady typu “jedna babka povedala” vám môžu spôsobiť problémy, ktorých sa len tak ľahko nezbavíte!

Kokosový olej namiesto hydratačného krému

Napriek tomu, že alternatívci by dali za kokosový olej ruku do ohňa, neverte tomu. Pokiaľ vaša pokožka nevyzerá ako vyschnutý krík na Sahare, zbytočne si tým privodíte iba upchaté póry a nepekné vyrážky. Takže rada znie: pokojne používajte kokosový olej na pečenie či smaženie, držte ho však čo najďalej od svojej pokožky!

Citrón na odumreté bunky

Všetci viete, ako vám už jedna kvapka tohto kyslého ovocia vykrúca ústa do všetkých svetových strán a v momente naženie slzy do očí. Prečo si teda niečo tak nepríjemné a agresívne “patláte” na citlivú pokožku tváre? Agresívna šťava z citróna totálne naruší acidobázickú rovnováhu vašej pleti a dokáže spôsobiť nenávratné problémy. Navyše, ak si to neustriehnete a vystavíte sa slnečnému žiareniu, môžete si privodiť nepekné fľaky a pigmentové škvrny. Pozor na to!

Prečítajte si tiež:
Nekupujte ho, urobte si ho! Na domáci peeling postačí med či zelený čaj

DIY peelingy

Cukor, soľ či sóda bikarbóna – lacní pomocníci z kuchyne, ktorí perfektne zatočia so zrohovatenou kožou na tele. Áno, presne tak – na tele, nie však na tvári! Tenká pokožka tváre je obzvlášť citlivá na akékoľvek poranenie či poškriabania a tak podomácky zarobený peeling by mohol na nej zanechať nepekné stopy. Tvár je predsa vašou výkladnou skriňou tak dávajte pozor, čo na ňu dáte.

Zubná pasta na vyrážky

Podobne ako citrón, aj zubná pasta obsahuje množstvo agresívnych látok, ktoré na našej tvári nemajú čo hľadať. Samozrejme, dokážu nepekné vyrážky vysušiť do dokonalosti, okrem toho však hrozí aj vysoké riziko vysušených začervenaných miest a “hrošej kože”.

Pokračovanie na ďalšej strane

Vaječné bielka na vyhladenie pokožky

Mýty o magickej sile vaječných bielkov tu boli už od nepamäti. Viete však, čo tu bolo ešte dlhšie? Salmonela… treba ešte nejaký komentár?

Lepidlom proti čiernym bodkám

Ruku na srdce, aj vy ste si skúšali doma namixovať čiernu masku spojením lepidla a čierneho uhlia? Už to teda nikdy viac nerobte. Lepidlo je zmes toxických a nebezpečných látok, ktoré na našej pleti nemajú čo robiť. Investujte radšej do kvalitnejších masiek a zamyslite sa nad tým, aké svinstvo ste ochotná na svoju tvár naniesť.

Prečítajte si tiež:
Prečo sa radšej vyhnúť sladeným nápojom?

Lak na vlasy namiesto fixátora

Ak dokáže skrotiť neposlušné vlasy a udržať ich na svojom mieste niekoľko hodín, prečo to nevyužiť aj na zafixovanie make-upu? No lebo. Pokiaľ nie ste yeti a vaša tvár nie je pokrytá dlhými chlpami, lak na nej nemá čo robiť. Táto chemická zmes v spreji spôsobí veľké podráždenie pokožky. Nehovoriac o lepení a “vcucnutí” make upu do každého jedného póru.

 

 

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/g19776639/beauty-hacks-to-avoid/

Foto: https://pixabay.com/sk/jedlo-kokos-ovocie-zdrav%C3%A9-3062139/

https://pixabay.com/sk/mu%C5%BE-stres-tv%C3%A1r-dospel%C3%BD-mlad%C3%BD-742766/

https://pixabay.com/sk/cukor-%C5%A1korica-%C5%A1koricov%C3%BD-cukor-sweet-3057660/

https://pixabay.com/sk/zubn%C3%A1-pasta-kefka-na-zuby-3067569/

https://pixabay.com/sk/vajcia-%C5%A1krupina-broken-%C5%BE%C4%BAtok-shell-943413/

https://pixabay.com/sk/lepidlo-na-drevo-pr%C3%A1ca-lamin%C3%A1t-596161/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Hair-Spray-Painting-6415.jpg

https://pixabay.com/sk/%C5%A1tetec-na-make-up-make-up-kefa-1761648/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií