fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Lákavé cupcakes do kúpeľa môžu mať fatálne následky!

Máte tip? napíšte nám mailom

Úrad verejného zdravotníctva varuje pred šumivými vonnými soľami do kúpeľa v tvare koláčikov. Hoci ide o kozmetický výrobok, spotrebiteľ si ich môže ľahko pomýliť s potravinou a spôsobiť si vážne zdravotné problémy.

Cupcake do kúpeľa značky Bathora, vyrobený holandskou spoločnosťou, nie je podľa smernice Európskeho parlamentu bezpečný. “Vzhľadom na svoj tvar, ale aj vzhľad, farbu a vôňu si ich môžu spotrebitelia, najmä deti, zameniť s potravinou a v dôsledku toho ich môžu vkladať do úst, cmúľať alebo prehĺtať, čo by mohlo zapríčiniť napríklad dusenie, otravu alebo perforáciu či zablokovanie tráviaceho ústrojenstva,” spresnil hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Napriek vydanému zákazu umiestniť daný produkt na trh môže byť dostupný v online obchodoch. “V prípade, že si tento výrobok spotrebiteľ už zakúpil, má právo predmetné nebezpečné výrobky vrátiť späť a pri uplatnení tohto práva mu bude vrátená kúpna cena,” informuje Mikas.

Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií