fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Mieria na nás silné búrky

Dnešný deň prinesie na naše územie veľmi silné búrky, ktoré sa budú vytvárať na čele studeného frontu, ktorý začne cez naše územie postupovať popoludní. Prvé búrky sa však začnú vytvárať ešte pred týmto frontom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Naše územie dnes zasiahnu výrazné búrky. Tie budú opäť sprevádzané nebezpečnými sprievodnými javmi, pričom môžu byť aj výraznejšie a ojedinele aj extrémnejšie.

Pred príchodom búrok nás však čaká ešte veľmi teplé počasie. Do našej oblasti totiž bude vrcholiť prílev veľmi teplého vzduchu od juhozápadu. V dôsledku toho sa vzduch ešte labilizuje, čo pripraví vhodnú pôdu pre búrky.

Prvé búrky sa budú objavovať na východnom Slovensku už krátko popoludní. Tieto búrky budú vznikať predovšetkým na juhu východného Slovenska a na krajnom východe. Búrky budú sprevádzané prívalovými zrážkami a pomerne častým sprievodným javom budú aj krúpy.

V priebehu popoludnia však prídu búrky, ktoré už prinesie studený front. Búrky začnú vznikať na čele tohto studeného frontu v oblasti Rakúska a Moravy.

Po 14:00 začnú postupovať od severozápadu aj nad naše územie a tieto búrky prinesú okrem prívalových zrážok a krúp aj nárazový vietor.

Dnes nás tak čaká spočiatku veľmi teplé počasie, ale postupne treba počítať so zhoršením počasia. Pridajú sa prívalové zrážky, krúpy a na západnom a strednom Slovensku postupne aj nárazový vietor.

Prečítajte si tiež:
Snehová kalamita je tu! Problémy hlási Rakúsko, Morava aj Slovensko
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií