fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozor, milé dámy! Toto nerozdýcha ani ten najtvrdší muž!

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite to všetky poznáme – zachvátia naše telo aj myseľ búriace sa hormóny a hneď si pustíme “jazyk na špacír”. Pozor na to, žienky, niekedy je skutočne lepšie so doňho zahryznúť, môžeme tým totiž spôsobiť nezastaviteľnú lavínu. Nasledujúce hlášky totiž zatrasú aj tým najodolnejším mužom a následky niekedy zanechajú nezmazateľné stopy…

Keby si ma naozaj miloval, tak…

Keby bolo keby… Samy nemáme rady tieto nejasné polemizácie, prečo ich teda využívame ako vydieraciu zbraň voči mužom? Láska sa nedá získať podmieňovaním, prikazovaním, zakazovaním ani vydieraním. Ak vás miluje, dá vám to najavo – spôsobom sebe vlastným. Prestaňte sa porovnávať a žiadať od neho veľkolepé gestá známe z fiktívnych romantických filmov. Vydieranie typu Ak ma miluješ, tak… vyraďte zo svojho slovníka, nejde totiž o nič iné ako obyčajnú manipuláciu. A to predsa určite vo vzťahu nechcete.

Je to tvoja vina…

Nie, milé dámy, nie je. Na vzťah treba dvoch, rovnako tak aj na riešenie problémov. Spomeňme si na ošúchané klišé: Ani lístok sa bez vetra nepohne. Aká akcia, taká reakcia. Preto nabudúce, predtým, ako ho pôjdeme obviňovať, skúste sa zamyslieť, či aj samy nemáte na tom čo i len drobný podiel viny. A možno bude jeho karhanie následne úplne nepotrebné…

Prečítajte si tiež:
Chceš byť úspešný, no nevieš ako na to? Tak toto podujatie nemôžeš vynechať!

… a to si hovoríš muž?

AU! Toto položí na lopatky aj toho najsilnejšieho súpera. Ego je základným kameňom mužskej podstaty a buďte si isté, že podobná hláška ním riadne otrasie. Hoci vám to vo vyhrotenej chvíli môže pripadať ako účinná zbraň, dávajte si pozor. Stále je to totiž osoba, ku ktorej prechovávate city a ktorej vedome určite nechcete ublížiť. Môže sa totiž stať, že sa vám to vráti ako bumerang.

pixabay.com

Si ako tvoj otec / tvoja matka…

Áno, tento argument je dosť pravdepodobný. Rovnako tak ste však pravdepodobne aj vy ako vaša matka, nehľadiac na to, ako urputne sa to snažíte popierať. Niektoré veci sú nám po rodičoch jednoducho dané a naučené vzorce správania len tak nevymažeme. Nie nadarmo sa vraví, že je dobré všímať si, ako fungujú vo vzťahu partnerovi rodičia, podobne to totiž v budúcnosti môžete očakávať aj od neho. Preto sú teda poznámky tohto typu úplne bezpredmetné.

Končíme / chcem sa rozísť / rozviesť…

Samozrejme, na takéto prehlásenie máte plné právo, pokiaľ to teda myslíte vážne. Vo vzťahu vás nikto nemôže nasilu držať, ak sa s ním však budete rozvádzať po každé, keď nevynesie smeti alebo neutrie mokrú dlážku v kúpeľni, zachvíľu vás už nebude brať vážne.

Prečítajte si tiež:
Jedinečné meno pre dieťa

Dospej už, si ako malý usoplený chlapec!

Uf, facka egu po druhé. Hoci vám verím, že sa tak skutočne občas (skoro stále) správajú, nesmiete im to nahlas povedať. Muži potrebujú byť vo vašich očiach stále videní ako neporaziteľní alfa samci. Tak im to doprajte.

Môj bývalý by…

Popravde, je úplne jedno, čo by… váš ex, nie je totiž vaším bývalým len tak pre nič za nič a je dosť veľká pravdepodobnosť, že túto istú formulku ste používali aj pri ňom. Načase s tým prestať, nemyslíte?

 

Nenávidím ťa! / Už ťa nemilujem… / Nikdy som ťa nemala spoznať…

Pamätajte, že muži sú tvory jednoduché a  chápu všetko “polopate”. Nezahrávajte sa teda s podobne silnými vyjadreniami, môžete sa totiž popáliť.

Nič mi nie je…

Toľko omieľaná básnička a stále sa jej nevieme nabažiť. Ženy, pochopte, muži NIE SÚ jasnovidci a v živote nikdy neporozumejú vašim nenápadným signálom. Treba sa s nimi baviť JASNE, STRUČNE a NAROVINU. Kým skôr to pochopíte, tým lepšie pre vás…

 

 

 

 

 

Zdroj: psych.sk

Foto: pixabay. com

 

 

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií