fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Nová forma Modrej veľryby? Internetom sa šíri ďalšia samovražedná hra, buďte v strehu!

Sociálnymi sieťami sa začína šíriť nová samovražedná hra, ktorá sa až nebezpečne podobá na Modrú veľrybu a doháňa viacerých tínedžerov k zúfalým činom. Kontaktovala vás osoba prezývaná MOMO? Okamžite si ju zablokujte, ste v obrovskom nebezpečenstve!

Momo je meno účtu, ktoré figuruje na Facebooku a na WhatsAppe. Obrázok, ktorý stránku reprezentuje, je strašidelný už sám o sebe. Ten bol pôvodne výtvorom japonskej umelkyne Midori Hayashi, ktorá však s hrou nemá nič spoločné.

Všetko začína na Facebooku, kde sú účastníci vyzvaní k tomu, aby komunikovali s neznámym číslom. Niekoľko užívateľov napísalo, že pokiaľ na toto číslo poslali správu, odpoveďou boli agresívne a násilné obrázky, ktoré mnohokrát súviseli s vyhrážaním.

Neidentifikovaná osoba, ktorá stojí za hrou, útočí najmä na mladých ľudí. Správy na obete vyslovene útočia a súčasťou „hry“ je prijímať rôzne úlohy. Pokiaľ ich obeť odmietne splniť, príde vyhrážanie. Argentínska polícia spája túto hru so samovraždou 12-ročného dievčatka, ktoré sa obesilo po tom, ako na svoj telefón nahralo video. Jej mobil sa našiel neďaleko a polícia má podozrenie, že k smrti ju niekto dohnal.

Následky boli zaznamenané už aj v Mexiku, Spojených štátoch, Francúzsku a Nemecku. Je už len otázkou času, kedy dorazí aj k nám. Buďte obozretní!

Na žiadne podobné správy nereagujte a okamžite daný účet zablokujte

 

Zdroj / Foto: https://www.interez.sk/na-whatsappe-sa-objavila-samovrazedna-hra-momo/

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"