fbpx
POZOR! Nová forma Modrej veľryby? Internetom sa šíri ďalšia samovražedná hra, buďte v strehu!

POZOR! Nová forma Modrej veľryby? Internetom sa šíri ďalšia samovražedná hra, buďte v strehu!

Sociálnymi sieťami sa začína šíriť nová samovražedná hra, ktorá sa až nebezpečne podobá na Modrú veľrybu a doháňa viacerých tínedžerov k zúfalým činom. Kontaktovala vás osoba prezývaná MOMO? Okamžite si ju zablokujte, ste v obrovskom nebezpečenstve!

Momo je meno účtu, ktoré figuruje na Facebooku a na WhatsAppe. Obrázok, ktorý stránku reprezentuje, je strašidelný už sám o sebe. Ten bol pôvodne výtvorom japonskej umelkyne Midori Hayashi, ktorá však s hrou nemá nič spoločné.

Všetko začína na Facebooku, kde sú účastníci vyzvaní k tomu, aby komunikovali s neznámym číslom. Niekoľko užívateľov napísalo, že pokiaľ na toto číslo poslali správu, odpoveďou boli agresívne a násilné obrázky, ktoré mnohokrát súviseli s vyhrážaním.

Neidentifikovaná osoba, ktorá stojí za hrou, útočí najmä na mladých ľudí. Správy na obete vyslovene útočia a súčasťou „hry“ je prijímať rôzne úlohy. Pokiaľ ich obeť odmietne splniť, príde vyhrážanie. Argentínska polícia spája túto hru so samovraždou 12-ročného dievčatka, ktoré sa obesilo po tom, ako na svoj telefón nahralo video. Jej mobil sa našiel neďaleko a polícia má podozrenie, že k smrti ju niekto dohnal.

Následky boli zaznamenané už aj v Mexiku, Spojených štátoch, Francúzsku a Nemecku. Je už len otázkou času, kedy dorazí aj k nám. Buďte obozretní!

Na žiadne podobné správy nereagujte a okamžite daný účet zablokujte

 

Zdroj / Foto: https://www.interez.sk/na-whatsappe-sa-objavila-samovrazedna-hra-momo/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Momo a Rytmus prichádzajú s novou skladbou Vízia
Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)