fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozor! Pre pandémiu COVID-19 hrozí nedostatok kondómov

Možno si budeme musieť urobiť aj iné zásoby, ako len zásoby potravín.

Koronavírus zasiahol všetky oblasti života a skutočne všetky výrobné odvetvia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Firma Karex z Malajzie je najväčším svetovým výrobcom sexuálnej ochrany na svete. Vyrába až 20% globálnej produkcie kondómov. Ich kondómy predáva aj známa firma Durex. Aj táto firma sa potáca s problémami kvôli pandémii, ktorá zasiahla svet.

Malajzijská firma mala kvôli koronavírusu zatvorené tri svoje prevádzky a tak celých desať dní nevyrobila ani jeden jediný kondóm. Pozastavením výroby tak svet prišiel až o 100 miliónov kusov kondómov!

Firma mala zatvorené svoje prevádzky až 10 dní no v súčasnosti už dostala od vlády výnimku. Môže svoju výrobu obnoviť, no v prevádzke môže pracovať len 50% zamestnancov, a to kvôli zmenšeniu rizika nákazy.

Výkonný riaditeľ firmy, Miah Kiat, už oznámil, že hrozí svetový nedostatok kondómov čo pocítime všetci. Môže dôjsť aj k zvýšeniu ceny kondómov.

Nedostatok prezervatívov pocítia aj humanitárne organizácie, ktoré kondómy distribuovali do Afriky, aby zamedzili šíreniu HIV.

O správe informovala tlačová agentúra Reuters.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií