fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozor! Za túto kozmetiku vyhadzujete peniaze úplne zbytočne! Je to čistý marketingový ťah a vôbec nepomáha!

Máte tip? napíšte nám mailom

Žijeme v konzumnej spoločnosti a jediným cieľom výrobcov je dosiahnuť čo najväčší zisk. Bez ohľadu na to, či dané produkty účinkujú, alebo nie. Jedným z najzneužívanejších priemyslov je jednoznačne ten kozmetický. Zistite, za čo vyhadzujete peniaze úplne zbytočne a investujte radšej do niečoho užitočnejšieho.

Prípravky na rozštiepené končeky

Môžu mať akokoľvek lákavý obal, presvedčivú reklamu či sľubné výsledky, sú úplne neúčinné. Nech sa snažíme akokoľvek oklamať seba i okolie, k žiadnym závratným zmenám po používaní vlasových olejčekov, sér, kúr či balzamov nedochádza. A tak či si to priznáme alebo nie, jediným riešením je zničené konce ostrihať.

pixabay.com

Špeciálny krém na ruky, nohy, tvár, lakte…

Ďalší mýtus, vytvorený šikovnými marketérmi. Vaša tvár si síce zaslúži špeciálnu starostlivosť, na zvyšok tela však pokojne stačí použiť obyčajný krém. V najlepšom prípade prírodnú vazelínu alebo kokosový olej.

pixabay.com

Šampón proti lupinám z drogérie

Ak bojovať proti lupinám, jedine osvedčenými prípravkami z lekárne. Lacné šampóny z bežných reťazcov vám pokožku hlavy akurát tak viac vysušia a dosiahnete úplne opačný efekt, ako očakávate.

Prečítajte si tiež:
Byť rodičom je niekedy aj poriadne zábavné! Dokazujú to tieto fotografie
pixabay.com

Pleťové tonikum

Tonikum je úplne neškodná, no zároveň neúčinná tekutina, ktorá zbytočne predlžuje vaše ranné a večerné čistenie tváre. A ruku na srdce, určite sa nám, najmä ráno, nejaká ta minútka nazvyš hodí. Môžete sa ho teda bez výčitiek vyradiť a dopriať svojej pleti radšej kvalitné čistiace mydlo.

pixabay.com

Pokračovanie na ďalšej strane

Pena na holenie

Predtým, ako sa objavil sprchový gél, pena na holenie slúžila na zmäkčenie vlasových folikulov, čo umožnilo jednoduchšie kĺzanie po pokožke. Keďže ale sprchové gély obsahujú množstvo glycerolu, používanie peny na holenie je úplne zbytočné.

pixabay.com

Krém proti celulitíde

Nie, ženy, žiadna zázračná tekutina, maska ani krém proti celulitíde neexistuje! Je na čase si to konečne priznať a zmieriť sa s tým. Jediným spôsobom, ako ju aspoň trochu zmierniť sú D-R-E-P-Y! Tak hor sa na ne!

pixabay.com

Zdroj: prosvet.cz

Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií