POZOR! Žena si silno vyfúkala nos a v momente oslepla na obidve oči. Hrozí to aj vám!

POZOR! Žena si silno vyfúkala nos a v momente oslepla na obidve oči. Hrozí to aj vám!

reklama

Tridsaťšesťročná žena si spôsobila nepríjemné zranenie, o ktorom by sa jej nezdalo ani v tom najhoršom sne. Počas silného fúkania nosa si zlomila kosť v očnej dutine. Nasledujúce minúty boli najhoršie v jej živote. V sekunde sa jej zatmelo pred očami a nevidela absolútne nič!

“Napriek tomu, že zlomeniny v očných dutinách nie sú časté, sú charakterizované ako zranenia spôsobené tupou silou, napríklad zasiahnutím loptou alebo udretím oka,” uviedol doktor Sam Myers, chirurg v nemocnici v Middlesexe, ktorý ženu ošetroval.

reklama

V tomto prípade však zohral veľkú úlohu fakt, že žena bola fajčiarka.  “Fajčenie môže byť dôvodom zranenia. Mení totiž tlaky v dutinách, ktoré sa nachádzajú blízko očných dutín, a to spôsobuje, že sú náchylnejšie na poranenia,” objasňuje lekár.

Napriek prvotnému šoku sa pacienta pomerne rýchlo zotavila, bez nejakých trvalejších následkov. Dokonca dala na odporúčania lekárov a prestala s fajčením. Ďalej priznáva, že od nehody si fúka nos oveľa opatrnejšie.

 

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1724249/Zena–36–si-silno-fukala-nos–zrazu-oslepla-na-obe-oci–Moze-sa-to-stat-aj-vam-

Foto: https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-rana-vyfukovanie-nos-hand-%C5%A1%C3%A9f-699004/

 

 

0
0
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)