fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozorne sledujte oblohu, odkázal Medvedev Medzinárodnému trestnému súdu po vydaní zatykaču na Putina

Medvedev tiež na adresu tribunálu použil vulgárne výrazy a označil ho za „naničhodný“.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.3.2023 (SITA.sk) – Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev sa vyhráža raketovým útokom voči Medzinárodnému trestnému súdu (ICC) v holandskom Haagu po tom, čo vydal zatykač na ruského vodcu Vladimira Putina.

Vulgárne výrazy

Prostredníctvom platformy Telegram zároveň sudcom ICC odkázal, aby „pozorne sledovali oblohu“.  Medvedev tiež na adresu tribunálu použil vulgárne výrazy a označil ho za „naničhodný“.

„Je celkom možné si predstaviť scenár, že ruská loď umiestnená v Severnom mori by mohla strategicky zasiahnuť budovu haagskeho súdu hypersonickou raketou Onyx,“ napísal Medvedev.

Zásah raketami

Margarita Simonjanová, šéfredaktorka kremeľskej propagandistickej televíznej stanice RT, už skôr naznačila, že Rusko by mohlo zasiahnuť raketami krajinu, ktorá zatkne Putina.

„Chcela by som vidieť krajinu, ktorá zatkne Putina, aby presadila rozhodnutie haagskeho súdu, asi za osem minút, alebo koľko času trvá, kým raketa priletí do jej hlavného mesta,“ napísala taktiež na Telegrame.

Viac k témam: Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Pozorne sledujte oblohu, odkázal Medvedev Medzinárodnému trestnému súdu po vydaní zatykaču na Putina © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Navaľnyj vyzval na uvalenie sankcií na ruskú elitu, podľa kritika Kremľa si užívajú luxus napriek vojne na Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií