fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozri si tieto unikátne zábery. Je na nich mláďa bieleho soba

Máte tip? napíšte nám mailom

Biely sob zapózoval talentovanému fotografovi v severnom Nórsku. Snímky Madsa Nordsveena zožali po svete veľký úspech. Stretnúť toto zviera je totiž unikát.

Mads Nordsveen z Osla sa vybral spolu so svojimi priateľmi na turistiku do severného Nórska. Aj keď cesta bola plná snehu a slnko oslepovalo partiu ľudí, aj napriek tomu sa mu podarilo v diaľke spozorovať vzácny druh bieleho soba.

Nórsky fotograf neváhal a využil príležitosť. Zachytené zábery uverejnil na jeho instagramový profil 3. decembra. Od svojich sledovateľov zožal pozitívnu odozvu a gratulácie k odfotografovaniu unikátu zvieracej ríše, ktorý v prvý deň získal viac ako 20 000 lajkov.

Spozorovanie bieleho soba je veľmi vzácne. V roku 2016 bol jeden zdokumentovaný na moste v severnom Švédsku. Podľa niektorých škandinávskych tradícií je považované vidieť bieleho soba za znak šťastia.

https://www.instagram.com/p/Bq7S3wIh96s/

Nordsveen pre spravodajskú agentúru Caters povedal, že počas turistiky v horách si všimol „malé, nádherné stvorenie“.Prišiel ku mne veľmi blízko a pozreli sme sa navzájom do očí. Bol veľmi pokojný, lebo videl, že nemám žiadne zlé úmysly,” povedal fotograf a dodal, že zviera sa správalo akoby sa chcelo fotiť. Sobík bol veľmi zvedavý a zábavný ako taký malý prieskumník.

Prečítajte si tiež:
Politické hnutie Sme rodina chcelo využiť vážne choré deti pre kampaň. Ministerstvo reaguje

Po niekoľkých minútach sa zviera vrátilo naspäť k svojej matke na okraji lesa. Nordsveen opísal stretnutie ako „veľmi magické a rozprávkové”.

Biely sob vo svojej podstate nie je albín, teda netrpí nedostatkom pigmentu ako to u podobne sfarbených zvierat. Nemá ani ružový nos, ani ružové oči, čo je základným prejavom albínov. Snehovobiela farba je spôsobená genetickou mutáciou, ktorá oberá ich kožuch o pigment. Je to zároveň praktické, pretože sú takto v arktických podmienkach menej nápadní.

Zdroj: bbc.com 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií