Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Praha a Kyjev podpíšu v júli bezpečnostnú dohodu, týka sa aj ekonomickej spolupráce

Fiala a Zelenskyj sa zhodli na tom, že rokovania o texte česko-ukrajinskej bezpečnostnej dohody dokončíme pred samitom NATO.

28.6.2024 (SITA.sk) – Česko a Ukrajina podpíšu 18. júla bezpečnostnú dohodu. V piatok to oznámil predseda českej vlády Petr Fiala. Informuje o tom portál Novinky.cz.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

S prezidentom Volodymyrom Zelenským sme sa vo štvrtok zhodli, že rokovania o texte česko-ukrajinskej bezpečnostnej dohody dokončíme pred samitom NATO vo Washingtone,“ vysvetlil Fiala. Dohodu podľa neho podpíšu počas samitu Európskeho politického spoločenstva v Londýne.

Dohoda sa týka spolupráce v bezpečnostnej aj ekonomickej oblasti. Mala by byť podobná dohodám, ktoré už Kyjev podpísal s ďalšími európskymi krajinami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: bezpečnostná dohoda, Český premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Praha a Kyjev podpíšu v júli bezpečnostnú dohodu, týka sa aj ekonomickej spolupráce © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií