fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mysleli si, že z nej bude malé prasiatko. Dnes má takmer 300 kíl a bude účinkovať vo filme

Máte tip? napíšte nám mailom

Po slávnom prasiatku Babe, ktoré roztopilo tisícky sŕdc po celom svete, na scénu prichádza ďalšia hviezda z prasacej ríše – Esther.

Keď si ju Steve Jenkins a Derek Walter z Kanady kúpili, domnievali sa, že pôjde o malé domáce prasiatko. To však stále viac a viac rástlo a priberalo, až nadobudlo váhu 650 libier, teda 294 kilogramov. Aj napriek prekvapeniu by ju majitelia nikdy nevymenili, údajne zmenila ich život k lepšiemu.

prasiatko Esther
Zdroj: boredpanda.com

Tvrdia, že Esther je veľmi milá a priateľská. Ošípané sú podľa nich rovnako šikovné a inteligentné ako psy, majitelia ju dokonca považujú za veľmi čistotné zviera. Keď videli, aké rozumné a milé prasiatko Esther v skutočnosti je, už viac nemohli jesť mäso. Stali sa z nich vegáni.

Rozhodli sa motivovať aj ostatných, aby pomáhali zvieratám, ktoré potrebujú oveľa viac priestoru, ako len bezmocne ležať v klietke alebo v inom, často tmavom a zúženom priestore.

Sľubná budúcnosť

Esther má na Instagrame množstvo nasledovníkov a bola nominovaná i na Libby Awards. Majitelia si ju osvojili v roku 2012, pričom priznali, že mali z toho najskôr strach, báli sa, že by pri jeho kŕmení a starostlivosti mohli niečo pokaziť. Prasiatko bolo také malinké a bezmocné, že ho museli zakryť niekoľkými prikrývkami, aby sa zahrialo. „Prvé týždne sme sa cítili, akoby sme mali doma dieťa,”  povedal Steve. Dodal: „Každý, kto je len trošku viac citlivý a obľubuje zvieratá, nemôže ju nemilovať.” 

Zdroj: boredpanda.com

Osobou, ktorá majiteľom predpovedala sľubnú budúcnosť, bol veterinár. Povedal: „Som si istý, že máte doma zlaté prasiatko.”  Majitelia pátrali i po jej pôvode, no, žiaľ, neúspešne. 

„Keď sme ju prvýkrát doniesli domov, videli sme, že je oveľa inteligentnejšia ako naše psy. Sama sa naučila otvárať dvere, skrinky a dokonca aj chladničku,”  priznal Steve.

Esther žila so svojimi majiteľmi niekoľko mesiacov v dome, no po tom, ako začala veľmi rýchlo rásť a priberať, bolo treba nájsť iný životný priestor. Našli ho iba 40 minút od ich bydliska. Bol tu však problém – dom spolu s pozemkom stál milión dolárov.

Aj napriek tomu sa nevzdávali a rozhodli sa založiť stránku s cieľom vyzbierať 400.000 dolárov na jej nový domov. Neprešli ani dva mesiace a na účte im svietila suma 440.000 dolárov – pričinilo sa o ňu 9000 ľudí zo 44 krajín. V novembri 2014 sa presťahovali na farmu, ktorú pomenovali Ever Esther Farm Sanctuary. Aby Esther nebolo smutno a využili aj veľký pozemok, kúpili kravu, kone, kozy a ďalšie prasa.

Zdroj: boredpanda.com

Nezastavila ju ani choroba

V roku 2018 sa situácia zmenila k horšiemu. Esther ochorela. Na veterinárnej klinike Ontario Veterinary College zhodnotili, že bude potrebovať CT vyšetrenie – diagnostikovali jej rakovinu prsníka.

prasiatko Esther
Zdroj: boredpanda.com

Operácia dopadla dobre, dnes je Esther opäť to šťastné prasiatko, aké prišlo k Steveovi a Derekovi domov pred mnohými rokmi po prvý raz.

View this post on Instagram

Start every day with a smile.

A post shared by Esther The Wonder Pig (@estherthewonderpig) on

Esther je slávna, všetko jej dobrodružstvo opísal majiteľ Steve Jenkins v knihe Esther the Wonder Pig, ktorú si môžete kúpiť aj vy. Toto zázračné prasiatko sa však pri knižke nezastavilo. Nielenže plní sociálne siete rozkošnými fotografiami, ale môžete sa tešiť aj na film, v ktorom bude už čoskoro účinkovať. Hollywoodska produkčná spoločnosť Donners sa rozhodla, že knižku zhmotní na plátno kín. Tešíte sa?

View this post on Instagram

I hope your day is as nice as my hair.

A post shared by Esther The Wonder Pig (@estherthewonderpig) on

Mimochodom, prednedávnom sme písali aj o Bratislavčanke Marte, ktorá chová vo svojom byte taktiež takéto netradičné domáce zviera. Prečítať si o tom môžete tu.

Zdroj: boredpanda.com, instagram.com/Esther The Wonder Pig

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií