fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zvláštne zákony: 7 krutých pravidiel pre moslimské ženy

Spôsob života moslimov je pre väčšinu západného sveta nepochopiteľný. Moslimský svet je na jednej strane plný tajomnosti a orientu, no na druhej strane aj plný zvrátených ideológií, pravidiel, zákonov či trestov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pre Európana je to niekedy až nepredstaviteľné. Napriek tomu existuje mnoho ľudí, ktorí konvertujú na islam. Či už z presvedčenia, chorobnej lásky alebo z donútenia, musia sa podriadiť zákonom, ktoré sú kruté, často neľudské, avšak neoblomné.

Islamskí fanatici zamierili billboardy na obliekanie žien v islamskom štáte. ISIS bojovníci umiestili obrovské billboardy zamerané na to, aké “šaty” si majú obliekať ženy, lebo ináč budú čeliť prísnym trestom.

Moslimské ženy čelia zákonom

Obrovské tabule boli umiestnené do mesta Líbya. Na plagáte sa nachádza 7 pravidiel pre moslimské ženy, ako sa majú obliekať. Tento billboard je neúprosný symbol utláčania žien, ktorý vytvára ISIS.

Tu je už spomínaných 7 pravidiel obliekania podľa ISIS.

• Oblečenie nesmie byť priesvitné.

• Musí sa nosiť iba veľké a voľné oblečenie.

• Oblečenie musí zahaliť všetky časti tela.

• Nesmú sa tam nachádzať žiadne značky.

• Nesmie sa nosiť mužské oblečenie alebo oblečenie, čo nosia neveriaci.

• Žiadne oblečenie s motívmi, ktoré by lákalo pozornosť.

• Oblečenie nesmie byť navoňané parfémom.

Prečítajte si tiež:
Jedinečné fotky myšky, ktoré musíte vidieť!

Pre Európanov často ťažko pochopiteľnou oblasťou je nosenie šatky. Existuje niekoľko výkladov povinnosti či dobrovoľného zahaľovania sa moslimských žien. Dobrovoľné zahaľovanie v islame tak podčiarkuje snahu žien získať úctu a rešpekt mužov a postavenie v spoločnosti, aké im tradične prináleží.

“Pre väčšinu z nás nie je šatka len kusom látky. Je to výraz oddanosti a lásky k Bohu, viera, že Boh chce pre nás to najlepšie. Nenosíme ich pre manželov, otcov, ale z vnútorného presvedčenia, pretože krása je ako vzácny drahokam, ktorý sa neukazuje každému. Svojím odevom hovoríme, že chceme byť vážené a rešpektované nie pre svoju krásu, ale pre inteligenciu a schopnosti. Nechceme byť predmetom sexuálnych predstáv a nechceme byť obťažované.” (Jana al-Oukla)

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj express.co.uk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií