fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pravidlo 1 in – 2 out ušetrilo podnikateľom na Slovensku takmer 33 miliónov eur, ukázalo sa začiatkom roka

Každé nariadenie, vyhláška alebo zákon musia myslieť na to, že ak zaťažia podnikateľské prostredie jedným eurom, musia inde urobiť úľavy vo výške dvoch eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.1.2023 (Webnoviny.sk) – Pravidlo 1 in – 2 out ušetrilo pre podnikateľov na Slovensku k začiatku tohto roka takmer 32,9 mil. eur. Zvýšené náklady v rámci mechanizmu atakujú 11,4 mil. eur.

Taký je k začiatku roku 2023 stav virtuálneho účtu regulácií s vplyvom na podnikateľské prostredie. Zverejňuje ho Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré ho aj na mesačnej báze aktualizuje.

Účet zahŕňa všetky ministerstvá a ostatné ústredné orgány štátnej správy. Obsahuje len tie právne predpisy, na ktoré sa uvedené pravidlo vzťahuje, majú ukončený legislatívny proces a boli vyhlásené v Zbierke zákonov.

Každé nariadenie, vyhláška alebo zákon musia myslieť na to, že ak zaťažia podnikateľské prostredie jedným eurom, musia inde urobiť úľavy vo výške dvoch eur. Zároveň platí, že ak by úrad nezvládol vykompenzovať novú zaťaž v tomto roku, musí bilanciu vylepšiť v budúcom.

Aktualizáciu Jednotnej metodiky na posudzovanie vybraných vplyvov schválila vláda začiatkom mája roku 2021. V prvej fáze bola primárne zameraná na zavedenie princípov 1 in – 1 out a 1 in – 2 out.

Viac k témam: Podnikatelia, pravidlo 1 in – 2 out
Zdroj: Webnoviny.sk – Pravidlo 1 in – 2 out ušetrilo podnikateľom na Slovensku takmer 33 miliónov eur, ukázalo sa začiatkom roka © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Strana PS navrhuje príspevok na bývanie, čerpať by mohlo takmer pol milióna ľudí, bude však adresný
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií