fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bola na mizine a mala dlhy, všetko sa ale zmenilo. Pomohlo jej Pravidlo troch dní

Máte tip? napíšte nám mailom

Tvoj život a finančný stav môže zlepšiť jediné a jednoduché pravidlo.

Peniaze sú v dnešnom svete potrebné, či sa nám to páči alebo nie, alebo či si to chceme priznať alebo nie. Jednoducho ich k životu potrebujeme. Niekedy sa ale stane, že svoj finančný stav neustriehneme a tak minieme viac, než by sme mali a tak nastanú ťažké časy. Stačilo by však vyskúšať takzvané Pravidlo troch dní. V čom spočíva?

Ak najbližšie v obchode uvidíš niečo, čo si chceš okamžite kúpiť, zastav sa a povedz si toto:

“Túto vec chcem práve teraz, ak ju ale budem chcieť aj o tri dni, tak prídem a kúpim si ju.”

V praxi celé toto pravidlo spočíva v tom, že jednoducho si vec nekúpiš ihneď ako ti padne do oka a radšej počkáš tri dni. Ak ju nebudeš o tri dni chcieť, prípadne si na ňu už ani nespomenieš, nepotrebuješ ju a tak by si iba zbytočne vyhodil peniaze.

Vďaka tomuto pravidlu sa dá ušetriť množstvo peňazí a mnoho ľudí si ho nevie vynachváliť. Prestali si napríklad kupovať stravu z fast-foodu a radšej si nakúpili čerstvé potraviny a jedlo si navarili doma. Vďaka tomu nielenže ušetrili, ale aj schudli nejaké to kilečko. Celkovo však ušetrili najviac na tom, že prestali nakupovať zbytočnosti, pretože počas troch dní si uvedomili, že dané veci jednoducho nepotrebujú. Okrem toho sa naučili lepšie finančne hospodáriť a tým si zlepšiť svoj život.

Prečítajte si tiež:
Wizz Air bude od 1. mája 2020 lietať do týchto 20 destinácií

 

 

Zdroj: Thought Catalog

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií