Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre Kočnera navrhujú v kauze vraždy Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov doživotný trest

Rovnaký trest prokurátori navrhli aj Alene Zuzsovej, ktorá je už odsúdená za podiel na vražde exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka na 21 rokov väzenia.

9.5.2023 (SITA.sk) – Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry navrhujú pre podnikateľa Mariana Kočnera v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho súhrnný trest na doživotie.

Uviedli to v utorok v rámci záverečnej reči na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Obžalovaný je momentálne právoplatne odsúdený za falšovanie miliónových zmeniek na 19 rokov väzenia.

Rovnaký trest prokurátori navrhli aj spoluobžalovanej Alene Zsuzsovej, ktorá je už odsúdená za podiel na vražde exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka na 21 rokov väzenia. Zároveň u oboch obžalovaných navrhli trest prepadnutia majetku.

V kauze prípravy vrážd prokurátorov sú obžalovaní aj Dušan Kracina a bosniansky občan Darko Dragič. V prípade prvého menovaného navrhli prokurátori trest 25 rokov väzenia a v prípade druhého 17 rokov.

Obžalovaní a ich obhajcovia prednesú svoje záverečné reči v piatok 12 mája.

Viac k témam: Príprava vrážd prokurátorov, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Pre Kočnera navrhujú v kauze vraždy Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov doživotný trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií