Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre lesný požiar severne od Los Angeles evakuovali 1 200 ľudí, oheň ohrozuje dôležitú diaľnicu i okolité stavby (foto)

Požiar, ktorý nazývajú Post Fire, spálil viac ako 14,5 kilometrov štvorcových územia severozápadne od Los Angeles.

16.6.2024 (SITA.sk) – Úrady v americkej Kalifornii v sobotu evakuovali najmenej 1 200 ľudí v dôsledku lesného požiaru, ktorý sa šíri v okrese Los Angeles a ohrozuje dôležitú diaľnicu a okolité stavby.

Požiar, ktorý nazývajú Post Fire, spálil viac ako 14,5 kilometrov štvorcových územia severozápadne od Los Angeles, uviedol Kalifornský úrad lesníctva a požiarnej ochrany.

Služby štátnych parkov v Kalifornii evakuovali spomenutých 1 200 ľudí z rekreačnej oblasti Hungry Valley v obci Gorman. Hungry Valley a vodná nádrž Pyramid Lake sú v dôsledku hrozby požiaru zatvorené.

Požiar sa presúva na juhovýchod k Pyramid Lake a hasičské posádky stavajú obvodové požiarne línie, zatiaľ čo lietadlá napriek obmedzenej viditeľnosti pracujú na tom, aby zastavili postup požiaru, uviedol hasičský zbor okresu Los Angeles.

Viac k témam: Lesné požiare, Požiar v Kalifornii
Zdroj: SITA.sk – Pre lesný požiar severne od Los Angeles evakuovali 1 200 ľudí, oheň ohrozuje dôležitú diaľnicu i okolité stavby (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií