Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre vstup Ukrajiny do Únie sú potrebné len dva prvky, tvrdí veľvyslankyňa Mathernová

Veľvyslankyňa pripomenula, že v posledných desiatich rokoch sa EÚ nerozširovala.

9.11.2023 (SITA.sk) – Pravidlá a postupy sa počas procesu vstupu Ukrajiny do Európskej únie podľa veľvyslankyne EÚ na Ukrajine Katariny Mathernovej upravia.

„Neexistuje žiadny vzorec v otázke rozširovania EÚ. Potrebné sú dva prvky. Prvým je politická vôľa a druhým je schopnosť oboch strán na rozšírenie. Ak by jeden z týchto prvkov chýbal, nastal by problém,“ povedala Mathernová vo štvrtok na tlačovej konferencii v Kyjeve. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda

Veľvyslankyňa EÚ pripomenula, že v posledných desiatich rokoch sa EÚ nerozširovala. Dôvodom bol nedostatok takzvanej „chuti na rozšírenie“.

Avšak krajiny EÚ po roku 2022 radikálne zmenili názor a teraz existuje silná podpora vstupu nových štátov, čo dáva prístupovému postupu Ukrajiny flexibilitu.

Viac k témam: ukrajinské členstvo v EÚ, Veľvyslankyňa, Vstup do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Pre vstup Ukrajiny do Únie sú potrebné len dva prvky, tvrdí veľvyslankyňa Mathernová © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií