fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pijete alkohol? Po prečítaní TÝCHTO faktov možno prestanete!

Máte tip? napíšte nám mailom

To, že alkohol nie je pre naše zdravie príliš prospešný, nie je žiadno novinkou. Okrem zdravia sú však aj iné dôvody, prečo sa ho oplatí raz a navždy vzdať.

Zdravie

Podľa stoviek štúdií je alkohol pre náš organizmus zlý. Nepiť alkohol má teda priaznivý vplyv a týmto krokom môžeme napríklad znížiť riziko koronárnych srdcových chorôb. Silné pitie môže dokonca viesť k poškodeniu mozgu, cirhóze pečene, rakovine, vysokému krvnému tlaku, žalúdočným vredom, problémom s plodnosťou, obezitou a rôznym ďalším komplikáciám. Alkohol je totiž zodpovedný za takmer 3 milióny úmrtí ročne.

Náboženstvo

Kresťanstvo môže byť tolerantné, pokiaľ ide o alkohol, ale existuje mnoho iných náboženstiev, ktoré majú na alkohol iný názor. Požívanie alkoholu zakazuje napríklad Islam a môže sa stať, že v niektorých krajinách islamského pôvodu je požívanie alkoholu nezákonné aj pre turistov. Mormoni, metodisti a budhisti patria tiež medzi tých, ktorí sa zvyčajne alkoholu zdržiavajú.

Náklady

Briti minú ročne na alkohol 30 miliárd GBP, čo zodpovedá priemerne 30 GBP na domácnosť za týždeň. Táto suma by vystačila napríklad na zaplatenie rodinnej dovolenky či špičkovej televízie. Vláda sa požívanie alkoholu a cigariet snaží regulovať daňou na tieto produkty. Nie všetkých to však odradí a do alkoholu sú ochotní investovať nemalé množstvo peňazí.

Prečítajte si tiež:
VIDEO, z ktorého ostanete v šoku: Žiačka základnej školy v Bratislave počas voľnej hodiny hazardovala so svojim životom, spolužiaci si to natáčali
Zdroj: discoveryplace.info

Nehody

Alkohol má nepriaznivý vplyv na váš úsudok, koncentráciu, reakcie, rovnováhu či zrak, takže nie je prekvapením, že je hlavnou príčinou nehôd v domácnostiach. Riziko sa dramaticky zvyšuje, ak ste na cestách či už ako vodič, cyklista alebo chodec. Približne každé štvrté úmrtie na cestách je zapríčinené požitím alkoholu.

Životné prostredie

Výroba etanolu vyžaduje veľké množstvo energie. Treba rátať s pestovaním, údržbou, zberom plodín, výrobou, balením a prepravou konečného produktu do krčiem a supermarketov.

Sociálny život

Poznáte situácie, kedy sa stretnutie s určitým človekom spája s alkoholom? Môže to byť napríklad návšteva, ktorá k vám chodí raz do mesiaca. Už to môže byť v určitých prípadoch problém. Iný problém môže byť, keď kvôli alkoholu začnete zanedbávať svoju rodinu.

Zdroj: pixabay.com

Opica

Ak ste sa ani pri jednom bode nepozastavili a nemáte pocit, že je to váš prípad, tzv. „opica” sa týka už naozaj každého. Ak vynecháme fakt, že alkohol nie je vôbec prospešný pre naše zdravie, je finančne náročný a mnoho iného, potom najpresvedčivejším argumentom nepiť, je jednoznačne tento neželaný spoločník. Prebudiť sa s búšiacim srdcom, bolesťami hlavy a suchým jazykom nie je teda žiadna výhra.

Prečítajte si tiež:
Nová kampaň Pure Leaf: Podkopáva tradičné rozprávky a učí povedať nie

Zdroj: telegraph.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií